26.07.2017 13:47

Jak dobrze znasz Scorpions? [QUIZ]

Sprawdź swoją wiedzę o legendzie heavy metalu. Czy wiesz wszystko o twórcach „Wind Of Change” i „Rock You Like A Hurricane”?

Jak dobrze znasz Scorpions? [QUIZ]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa Scorpions obok Judas Priest, Iron Maiden i AC/DC należy do najważniejszych wykonawców heavy metalu i hard rocka wszech czasów. Trudno wyobrazić sobie muzykę rockową bez niezapomnianych riffów Skorpionów, które bujają publiczność jak huragan, jak również bez ich klimatycznych, lirycznych ballad, sprawiających, że nawet najwięksi przeciwnicy palenia wyciągają w górę zapalniczki.

Mimo długiego stażu na scenie, weterani nie myślą już o emeryturze. Wciąż jest w nich ta sama energia, co w latach 80., gdy ich plakaty wisiały nad łóżkiem każdego polskiego metalowca. Polska publiczność zawsze kochała Scorpionsów i kochać nie przestaje, a muzycy odwzajemniają się tym samym. 1 grudnia 2017 będzie kolejna okazja, by się z nimi spotkać – Scorpions wystąpi w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu. W oczekiwaniu na to wydarzenie sprawdźcie, jak dobrze znacie heavymetalową legendę.

Jak dobrze znasz Scorpions?

Rozwiąż QUIZ
Jak dobrze znasz Scorpions?
Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Scorpions Quiz