Jak dobrze znasz teksty polskiego rocka lat 80.? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
23.01.2018 16:30
Jak dobrze znasz teksty polskiego rocka lat 80.? [QUIZ] Fot. KRZYSZTOF KORCZAK/REPORTER/EAST NEWS

Lata 80. były złotym okresem dla polskiej muzyki. Przyniosły wiele niezapomnianych tekstów piosenek – sprawdź, czy znasz je na pamięć!

Ostatnia dekada PRL-u to dla wielu fanów muzyki najlepsze czasy dla polskiego rocka. Pośród szarzyzny komuny to właśnie rockowe kapele pozwalały naszym rodakom poczuć namiastkę „światowego życia”. Przecież takie zespoły, jak Republika, Lady Pank, Maanam czy Kult w niczym nie ustępowały anglosaskiej muzycznej czołówce. Z kolei festiwal w Jarocinie, który był świętem wykonawców alternatywnych, był postrzegany jako oaza wolności dla młodych, zbuntowanych ludzi.

Bardzo istotnym składnikiem rockowego boomu lat 80. były teksty piosenek. Słuchacze „spijali słowa z ust” gwiazd rocka i odnajdywali w nich własne przeżycia. Każde zdanie analizowano pod kątem podtekstów i politycznych aluzji. Ówcześni fani muzyki uczyli się tekstów ulubionych kawałków na pamięć i wręcz „rozmawiali” cytatami z polskich gwiazd rocka.

Minęły trzy dekady, w Polsce zmieniło się wiele, ale teksty rockowych przebojów lat 80. często brzmią tak samo świeżo i aktualnie, jak w czasach, w których powstawały. Sprawdźcie, jak dobrze je pamiętacie!

Z utworu jakiego polskiego wykonawcy z lat 80. pochodzi ten cytat?
Rozwiąż quiz

„Tylko jeden z nas może tu zostać, to nie będziesz ty”

Z utworu jakiego polskiego wykonawcy z lat 80. pochodzi ten cytat?

„Tylko jeden z nas może tu zostać, to nie będziesz ty”

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.