Jak dobrze znasz teksty polskiego rocka z pierwszej dekady XXI wieku? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
26.03.2018 17:02
Jak dobrze znasz teksty polskiego rocka z pierwszej dekady XXI wieku? [QUIZ] Fot. DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER/EAST NEWS, MAREK DYBAS/REPORTER/EAST NEWS

Rozpoznaj, który wykonawca śpiewał tę piosenkę i sprawdź, czy jesteś ekspertem od tekstów polskiego rocka!

Lata 80. i 90. XX wieku uchodzą za najlepsze lata dla polskiej muzyki rockowej. Wówczas osiągała ona szczyty popularności – jeśli chodzi o tą drugą dekadę, to z pewną przesadą można powiedzieć że pół kraju słuchała gitarowego grania, a druga połowa disco polo.

W kolejnej dekadzie do głosu doszły jednak inne gatunki. Początek XXI wieku to rozkwit rapu, który z mocno subkulturowych klimatów przeniknął do mainstreamu. W muzycznych mediach punkt ciężkości stopniowo przesunął się w stronę popu i dance.

Ale i tak kilkanaście lat temu fan rocka zdecydowanie miał czego słuchać. Wielkie gwiazdy lat 80. i 90., takie jak Kult, Lady Pank, Dżem, Hey czy Wilki nadal odnosiły wielkie sukcesy, a do tego pojawił się szereg młodych, zdolnych artystów, szczególnie na scenie indie. To właśnie w tej dekadzie debiutowali przecież Lao Che, Coma, Happysad, Cool Kids Of Death czy Muchy. Światową renomę zdobywali wówczas także polscy wykonawcy z kręgu metalu, z Behemothem, Vaderem i Decapitated na czele.

Warto przypomnieć sobie polskie rockowe przeboje sprzed kilku-kilkunastu lat. A także ich teksty! Przekonajcie się, czy jesteście ekspertami od tekstów piosenek polskiego rocka z „lat zerowych”, czyli z lat 2000-2009 w naszym quizie. Ciekawe, czy rozpoznacie, z piosenek których wykonawców pochodzą wybrane przez nas fragmenty!

Możecie też spróbować swoich sił w quizach na temat tekstów z lat 80. i 90. Powodzenia!

Jak dobrze znasz teksty polskiego rocka z pierwszej dekady XXI wieku? [QUIZ]
Rozwiąż quiz

„Znowu wydaje mi się, że jestem Batmanem i mam ogonek”

Jak dobrze znasz teksty polskiego rocka z pierwszej dekady XXI wieku? [QUIZ]

„Znowu wydaje mi się, że jestem Batmanem i mam ogonek”

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.