Jak dobrze znasz teksty polskiego rocka z pierwszej dekady XXI wieku? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
26.03.2018 17:02
Jak dobrze znasz teksty polskiego rocka z pierwszej dekady XXI wieku? [QUIZ] Fot. DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER/EAST NEWS, MAREK DYBAS/REPORTER/EAST NEWS

Rozpoznaj, który wykonawca śpiewał tę piosenkę i sprawdź, czy jesteś ekspertem od tekstów polskiego rocka!

Lata 80. i 90. XX wieku uchodzą za najlepsze lata dla polskiej muzyki rockowej. Wówczas osiągała ona szczyty popularności – jeśli chodzi o tą drugą dekadę, to z pewną przesadą można powiedzieć że pół kraju słuchała gitarowego grania, a druga połowa disco polo.

W kolejnej dekadzie do głosu doszły jednak inne gatunki. Początek XXI wieku to rozkwit rapu, który z mocno subkulturowych klimatów przeniknął do mainstreamu. W muzycznych mediach punkt ciężkości stopniowo przesunął się w stronę popu i dance.

Ale i tak kilkanaście lat temu fan rocka zdecydowanie miał czego słuchać. Wielkie gwiazdy lat 80. i 90., takie jak Kult, Lady Pank, Dżem, Hey czy Wilki nadal odnosiły wielkie sukcesy, a do tego pojawił się szereg młodych, zdolnych artystów, szczególnie na scenie indie. To właśnie w tej dekadzie debiutowali przecież Lao Che, Coma, Happysad, Cool Kids Of Death czy Muchy. Światową renomę zdobywali wówczas także polscy wykonawcy z kręgu metalu, z Behemothem, Vaderem i Decapitated na czele.

Warto przypomnieć sobie polskie rockowe przeboje sprzed kilku-kilkunastu lat. A także ich teksty! Przekonajcie się, czy jesteście ekspertami od tekstów piosenek polskiego rocka z „lat zerowych”, czyli z lat 2000-2009 w naszym quizie. Ciekawe, czy rozpoznacie, z piosenek których wykonawców pochodzą wybrane przez nas fragmenty!

Możecie też spróbować swoich sił w quizach na temat tekstów z lat 80. i 90. Powodzenia!

Jak dobrze znasz teksty polskiego rocka z pierwszej dekady XXI wieku? [QUIZ]
Rozwiąż quiz

„Znowu wydaje mi się, że jestem Batmanem i mam ogonek”

Jak dobrze znasz teksty polskiego rocka z pierwszej dekady XXI wieku? [QUIZ]

„Znowu wydaje mi się, że jestem Batmanem i mam ogonek”

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.