17.05.2017 14:00

Jak działa gramofon z kartonu?

Spinbox to specjalny zestaw, który pozwoli Ci złożyć tekturowy gramofon w pięciu prostych krokach.

Jak działa gramofon z kartonu?
foto: kadr z wideo

Moda na winyle kwitnie z każdym rokiem. Już w 2015 roku czarne krążki przyniosły więcej pieniędzy niż internetowe serwisy streamingowe, widać to również po wynikach sprzedaży w Polsce i na świecie. A już wszelkich wątpliwości pozbawiła nas wizyta w jedynej polskiej tłoczni płyt winylowych.

O płyty nie mamy się co martwić, skoro już nawet Biedronka regularnie dba o to, żebyśmy mieli czego słuchać. Pozostaje jednak kwestia tego, na czym nasze zdobycze odtworzymy. Mieliśmy już Mag-Lev Audio z lewitującymi płytami czy bezprzewodowy Trntbl zintegrowany ze Spotify.

Teraz przyszła pora na gramofon z tektury:

Chociaż to nieco zbyt duże uproszczenie sprawy. Spinbox to po prostu zestaw „zrób to sam”, który pozwoli nam złożyć sprzęt do odtwarzania krążków winylowych w pięciu prostych krokach. Ze słów producenta wynika, że zabierze nam to nie więcej niż 18 minut.

W komplecie otrzymujemy wzmacniacz i głośniki, nie musimy więc się już martwić o szukanie po sklepach kolejnych części. Całość wygląda na bardzo lekką konstrukcję, którą można również bez problemu przenosić. Do pełni szczęścia wystarczy nam zwykła ładowarka, która zasili cały wynalazek.

Oto skład zestawu:

spinbox

Komplety można już zamawiać przedpremierowo na stronie producenta. Niestety nie znamy na razie szczegółów cenowych - zbiórka crowdfundingowa projektu dopiero ruszy. Wtedy ostatecznie przekonamy się, czy tekturowy gramofon to rzeczywiście atrakcyjna alternatywa dla niedrogich odtwarzaczy płyt winylowych. Podobne rozwiązanie sprawdziło się już jednak na rynku okularów VR, więc czemu nie?

Chcielibyście mieć gramofon z kartonu?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele