27.03.2017 14:42

Jak dzieci reagują na muzykę Nirvany?

O czym oni w ogóle śpiewają? Bas w każdym numerze brzmi tak samo. Przecież te utwory są smutne... tak właśnie o kapeli wypowiedziały się maluchy.

Jak dzieci reagują na muzykę Nirvany?
foto: kadr z wideo

Te dzieci to już zupełnie inne pokolenie, które ma innych też muzycznych idoli. Urwisy kojarzą logo Nirvany na koszulkach, ale już gorzej z przebojami kapeli. Postanowiono im zatem puścić kawałki grupy i popytać co sądzą o takiej muzyce.

Come As You Are” i „In Bloom” mocno ich zadziwiły, bo zazwyczaj rock kojarzy się z darciem i naprawdę szybkim tempem. Każdy kolejny numer podobał się urwisom bardziej, choć teksty wydały się im naprawdę dziwne.

Oczywiście najbardziej przypadł im do gustu „Smells Like Teen Spirit” i większość zaczęła energetycznie bujać się w rytm muzyki. Pewien analityk komputerowy ustalił, że właśnie ten kawałek Nirvany jest przebojem wszech czasów - oczywiście niektórzy będą mieć na ten temat inne zdanie, ale utworowi Nirvany nie można odmówić jednego - ten numer naprawdę uzależnia.

Obejrzyjcie, jak urwisy reagowały na chrypliwy wokal Cobaina czy rytmiczne bębnienie Grohla:

Większość dzieciaków pozytywnie oceniła Nirvanę za energetyczne kawałki i ciekawy wokal Kurta Cobaina. Dlaczego nadal ta muzyka znajduje tak dużo odbiorców? Urwisy uważają, że jest to po prostu dobra muzyka i osoby, które kiedyś słuchały Nirvany teraz dzielą się tą muzyką ze swoimi dziećmi.

Co natomiast dzieciaki powiedziały na temat Guns N' Roses czy Metalliki? Choć może obie kapele wywołały u nich niemały szok, to jednak część z nich postanowiła nadrobić muzyczne zaległości i sięgnąć po nagrania zespołów. Natomiast nastolatkowie wypowiedzieli się na temat Marilyna Mansona.

Za co lubisz Nirvanę?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Nirvana