21.02.2018 15:21

Jak dzieciaki reagują na gramofon i płyty winylowe?

Zastanawialiście się kiedyś, czy młode pokolenie skusiłoby się na słuchanie czarnych krążków? Teraz znamy na to odpowiedź.

Jak dzieciaki reagują na gramofon i płyty winylowe?
foto: kadr z wideo

Ostatnio wróciła moda na czarne krążki i wielu melomanów wydaje krocie na to, żeby w swojej kolekcji mieć winyle ulubionych wykonawców. Dobry gramofon trochę kosztuje, same płyty powodują, że portfel mocno się uszczupla, ale nawet to nie odstrasza fanów czarnego krążka. Zresztą zawsze można zajść do Biedronki, gdzie co rusz pojawiają się w sprzedaży winyle.

Ale, ale, czy młode pokolenie wie w ogóle o co chodzi z gramofonami i czarnymi płytami? Okazuje się, że nie wszystkie dzieci wiedzą czym jest to pudło z igłą i dziwną dużą płytą. W ramach serii filmików Kids React tym razem maluchom pokazano właśnie taki sprzęt muzyczny.

Większość z nich była zaskoczona, że kiedyś ludzie mieli do dyspozycji tylko gramofon. Co ciekawe jednak spora część dzieciaków domyśliła się, jak to ustrojstwo działa, chociaż miało spory problem, żeby włączyć płytę.

Zresztą przekonajcie się sami:

Czy takie brzmienie odpowiada szkrabom? Niektórzy komentowali, że winyle brzmią jakby odtwarzało się je pod wodą. Czarne krążki są bardziej eleganckie, ale jeżeli chodzi o dźwięk i łatwość w użytkowaniu to dzieciaki zdecydowanie nie są zainteresowane. Co więcej gramofon zajmuje dużo miejsca, a to jest minus. Mimo wszystko większość z nich chciałaby jeszcze kiedyś mieć do czynienia z takim sprzętem.

W ramach tej serii możecie również obejrzeć filmiki, w którym dzieciaki oceniły muzykę Metalliki, jak również Guns N' Roses.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele