27.11.2017 15:42

Jak dzieciaki reagują na muzykę Black Sabbath?

Kiedy Ozzy i spółka debiutowali, w planach nie było nie tylko tych dzieci, ale nawet ich rodziców. Czy mistrzowie mrocznego metalu okażą się przerażający dla najmłodszych słuchaczy?

Jak dzieciaki reagują na muzykę Black Sabbath?
foto: kadr z wideo

Z całym szacunkiem dla Black Sabbath, ale metryka nie kłamie – przekroczyli już wiek emerytalny i już można ich nazywać dinozaurami rocka. Zdrowie też już nie to samo, co kiedyś, nawet w przypadku niezniszczalnego Ozzy’ego Osbourne’a. Nic dziwnego, że zespół w 2017 roku wybrał się na zasłużoną emeryturę, a do pożegnania ze sceną szykuje się także sam wokalista, który 26 czerwca 2018 zagra ostatni koncert w Polsce.

Czy mroczne dźwięki Black Sabbath, na których wychowali się obecni 50- i 60-latkowie mogą przemówić do nastolatków i dzieci? Okazuje się, że jak najbardziej. Klasyczne utwory formacji z Birmingham zostały przedstawione małoletnim słuchaczom w kolejnym odcinku youtube’owego cyklu „Kids React To”. Rezolutne dzieciaki jak zwykle dowcipnie komentowały to, co usłyszały. Niektóre znały doskonale ponadczasowe przeboje Osbourne’a i spółki. Wiele z nich chwaliło wokal Ozzy’ego i mistrzowską gitarę Tony’ego Iommiego, choc niektóre bywały złośliwe. Jedna z dziewczynek skomentowała utwór „Black Sabbath” słowami: „Halloween się skończyło, sorki, Ozzy Osbourne”. Przekonajcie się sami, jak wyglądały ich reakcje:

Cykl „Kids React To” świadczy o tym, że dobra muzyka się nie starzeje i podoba się kolejnym pokoleniom. Wygadane dzieciaki brały już wcześniej na tapetę takie zespoły, jakAC/DC, Guns N’ Roses, Nirvana, Iron Maiden, Queen, Red Hot Chili Peppers i Linkin Park. Dla równowagi, możecie przekonać się, jak seniorom podoba się muzyka System of a Down i Bring Me The Horizon.

Maciej Koprowicz
Tagi: Black Sabbath Ozzy Osbourne Duperele