12.04.2017 15:45

Jak fani Harry'ego Pottera reagują na heavy metal?

Wydawałoby się, że powinna im się spodobać. W końcu zarówno metal jak i twórczość J.K. Rowling to rzekomo dzieło szatana.

Jak fani Harry'ego Pottera reagują na heavy metal?
foto: kadr z wideo

Diabolo, Pokemony, Harry Potter... Chyba każdy kojarzy tę wyjątkową długą, a do tego przezabawną wyliczankę księdza Piotra Natanka. Zgodnie z jej założeniami, a także powielanymi stereotypami, przygody młodego czarodzieja z Hogwartu demoralizują dzieci i promują wśród nich satanistyczne rytuały.

Z podobnymi oskarżeniami od wielu lat musi się mierzyć muzyka heavymetalowa. W końcu ile razy nasi ulubieni artyści byli oskarżani o szerzenie antychrześcijańskich treści i obrażanie uczuć religijnych? No właśnie. W teorii więc fani Harry'ego Pottera powinni polubić metal, prawda?

Teraz możemy się o tym przekonać dzięki nagraniu przygotowanemu przez MetalSucks. Fani Harry'ego Pottera, którzy dopiero wyszli z pokazu filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, zostali przepytani ze znajomości metalu. Czy czytelnicy J.K. Rowling w ogóle mają pojęcie o istnieniu cięższej muzyki?

Okazuje się, że niektórzy nawet słuchają takiej muzyki, reakcje większości są jednak odległe od metalowego muzykoznawstwa. Dziwić może choćby fakt, że większość przepytanych - a oprócz dzieci nie brakuje wśród nich i nieco starszych osób - kojarzy metal z... AC/DC.

Oczywiście ostatecznie z pytań przeszło na konkrety. Fanom Harry'ego Pottera zaoferowano przesłuchanie samych metalowych nagrań. Czy spodobała im się twórczość brytyjskich doommetalowców z Electric Wizard? O tym musicie się już przekonać na własne oczy.

Nagranie znajdziecie poniżej:

Zdziwieni? To sprawdźcie też jak nastolatki reagują na Marilyna Mansona, Guns N' Roses czy muzykę Metalliki. Z drugiej strony wiekowej barykady możecie też obejrzeć seniorów narażonych na teledyski zespołów System of a Down i Bring Me The Horizon.

A co metalowcy sądzą o Harrym Potterze?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Harry Potter