Jak fani Harry'ego Pottera reagują na heavy metal?

Jakub Gańko
12.04.2017 15:45
Jak fani Harry'ego Pottera reagują na heavy metal? Fot. kadr z wideo

Wydawałoby się, że powinna im się spodobać. W końcu zarówno metal jak i twórczość J.K. Rowling to rzekomo dzieło szatana.

Diabolo, Pokemony, Harry Potter... Chyba każdy kojarzy tę wyjątkową długą, a do tego przezabawną wyliczankę księdza Piotra Natanka. Zgodnie z jej założeniami, a także powielanymi stereotypami, przygody młodego czarodzieja z Hogwartu demoralizują dzieci i promują wśród nich satanistyczne rytuały.

Z podobnymi oskarżeniami od wielu lat musi się mierzyć muzyka heavymetalowa. W końcu ile razy nasi ulubieni artyści byli oskarżani o szerzenie antychrześcijańskich treści i obrażanie uczuć religijnych? No właśnie. W teorii więc fani Harry'ego Pottera powinni polubić metal, prawda?

Teraz możemy się o tym przekonać dzięki nagraniu przygotowanemu przez MetalSucks. Fani Harry'ego Pottera, którzy dopiero wyszli z pokazu filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, zostali przepytani ze znajomości metalu. Czy czytelnicy J.K. Rowling w ogóle mają pojęcie o istnieniu cięższej muzyki?

Okazuje się, że niektórzy nawet słuchają takiej muzyki, reakcje większości są jednak odległe od metalowego muzykoznawstwa. Dziwić może choćby fakt, że większość przepytanych - a oprócz dzieci nie brakuje wśród nich i nieco starszych osób - kojarzy metal z... AC/DC.

Oczywiście ostatecznie z pytań przeszło na konkrety. Fanom Harry'ego Pottera zaoferowano przesłuchanie samych metalowych nagrań. Czy spodobała im się twórczość brytyjskich doommetalowców z Electric Wizard? O tym musicie się już przekonać na własne oczy.

Nagranie znajdziecie poniżej:

Zdziwieni? To sprawdźcie też jak nastolatki reagują na Marilyna Mansona, Guns N' Roses czy muzykę Metalliki. Z drugiej strony wiekowej barykady możecie też obejrzeć seniorów narażonych na teledyski zespołów System of a Down i Bring Me The Horizon.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.