23.11.2016 12:38

Jak gitarzyści reagują na problemy techniczne?

To nie jest fajne, gdy stojąc przed wypełnionym stadionem nagle przestaje działać mikrofon albo gitara rzęzi jak stary gruchot. Nie wszystkie gwiazdy znosiły to z kamienną twarzą...

Jak gitarzyści reagują na problemy techniczne?
foto: Daniel DeSlover / ZUMA Press / Splash News / East News; Caryca Pejnta

A Ty jakbyś się zachował, gdyby instrument odmówił Ci posłuszeństwa? Starasz się wyczarować najlepszą solówkę w historii muzyki, a tutaj słyszysz tylko jakieś dziwne trzaski i wiesz, że to nie jest wcale Twoja wina. Zerkasz w stronę technicznego, który ukrywa się za sprzętem udając, że go nie ma. W końcu w takich momentach niektórzy muzycy nie wytrzymują i rzucają gitarą w stronę techniki.

Wpadki zdarzają się wszystkim, nawet tym największym. Nasz ulubiony rudzielec Dave Mustaine był tak rozwścieczony, że rzucił gitarę i zszedł ze sceny, zaś Kurt Cobain miał nieprzyjemny incydent z odsłuchem w uszach.

Buckethead mało nie ogłuchł przez dziwne piski swojej gitary, zaś James Hetfield miał problem z efektem gitarowym i nie ominęła go też przygoda z zepsutym mikrofonem. Kirk Hammett czy Daron Malakian z SOAD mieli również pecha.

W zasadzie nie wszyscy zdołali ukryć swoje poirytowanie taką sytuacją - Zacky Vengeance z Avenged Sevenfold po prostu roztrzaskał swoją gitarę.

Oczywiście takich wpadek w wykonaniu znanych person było więcej i wredni internauci niejednokrotnie tworzyli nagrania pokazujące te niefortunne zdarzenia. Sporo takich sytuacji zaliczył Lars Ulrich, jak również Kirk Hammett ma o czym opowiadać. Dave Mustaine również nie odstaje od tego towarzystwa.

Jednak Ci muzycy nie pojawili się w naszym zestawieniu 10 rockmanów, którzy spektakularnie roztrzaskali gitary i przeszli do historii jako jedni z najbardziej szalonych osobowości na scenie. Wszystko jednak przed nimi.

Zdarzyły się Wam techniczne problemy na scenie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele