28.12.2016 09:58

Jak gitarzysta Five Finger Death Punch pomaga policji?

„997, ten numer to kłopoty” - śpiewał poznański wieszcz. Jednak Zoltan Bathory postrzega stróżów prawa w zupełnie inny sposób.

Jak gitarzysta Five Finger Death Punch pomaga policji?
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Wiemy już, że muzycy Five Finger Death Punch to nieźli żartownisie. Gdy ich dotychczasowy wokalista Ivan Moody tymczasowo zrezygnował z koncertowania i zastąpił go Phil Labonte z All That Remains, pozwolili sobie wobec niego na dość niewybredny dowcip. Z kolei sam Zoltan Bathory dał się nam już poznać jako miłośnik monster trucków.

Teraz możemy na niego spojrzeć od jeszcze innej strony. Oprócz zainteresowania sztukami walki (których jest certyfikowanym instruktorem), gitarzysta otwarcie wspiera bowiem zarówno wojsko, jak i wszelkiej maści służby porządkowe. Krótko mówiąc, szanuje mundurowych w stopniu, w jakim niekoniecznie jest to dziś powszechnie popularne.

Udowodnił to w wigilię świąt Bożego Narodzenia 24 grudnia 2016 roku, kiedy jechał autostradą w Las Vegas. Wówczas dostrzegł funkcjonariusza policji, który klęczał na poboczu na glebie i pomagał starszej kobiecie wymienić oponę. Jak zareagował muzyk? W sposób godny najwyższej pochwały.

Błyskawicznie podjechał do miejsca zdarzenia i spytał policjanta, czy nie potrzebuje żadnej pomocy. Niestety nie wiemy, czy Bathory ostatecznie pomógł funkcjonariuszowi, z pewnością jednak podziękował mu za oddaną służbę, a całą sytuację uwiecznił na zdjęciu, którym podzielił się na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

"

Funkcjonariusz policji Las Vegas klęczący na ziemi i wymieniający oponę starszej kobiecie. Zjechałem na pobocze, by mu podziękować i sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocnej dłoni. "

Five Finger Death Punch już wcześniej wspierał mundurowych, udzielając się m.in. w inicjatywach pomocy dla żołnierzy wracających do kraju i grając specjalne koncerty dla przedstawicieli amerykańskiej armii. Grupa zatrudniała nawet weteranów wojennych do ochrony swoich tras koncertowych.

Tymczasem gdy muzycy Five Finger Death Punch nie pomagają policji i wojsku, pracują nad następcą płyty „Got Your Six” z 2015 roku, z którego mieliśmy już okazję poznać pierwsze dźwięki.

Jak oceniacie postawę Zoltana Bathory'ego?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Five Finger Death Punch