18.09.2015 10:48

Jak gra Soulfly w 360 stopniach?

Przy promocji nowej płyty prawie każdy zespół wydaje serię teledysków. Nie każdy jednak tworzy je w 360 stopniach, tak jak Soulfly w koncertowym klipie do „Archangel”.

Jak gra Soulfly w 360 stopniach?
foto: Reporter / East News

Zespół Maxa Cavalery już wcześniej przedstawił obrazek do tytułowego numeru z nowego albumu. Jednak dopiero teraz możemy w pełni zobaczyć jak bawili się fani pod sceną, na której grał Soulfly, a to dzięki zarejestrowaniu występu kamerą 360 stopni. Zobaczcie, czy też może... rozejrzyjcie się:

Za produkcję klipu odpowiada Robert Sexton, który wcześniej pracował już m.in. z zespołami Hellyeah, Death Angel, The Devil Wears Prada i The Dwarves. Tak reżyser opowiada o swoim dziele przyznając jednocześnie, że jest to pewna nowina w świecie metalu:

"

Nie chcę niczego wyolbrzymiać, ale to, że klip jest nakręcony w 360 stopniach i fakt, że to Soulfly, sprawia, że jest to epickie. Pewnie, to tylko jedno ujęcie, ale widać na nim całe pomieszczenie i ludzi w środku moshpitu. Nikt w metalu nie wykorzystał jeszcze tej nowej technologii. "

Tu Robert Sexton się myli, gdyż w taki sam sposób udokumentowano już m.in. fragment koncertu Heaven Shall Burn na festiwalu Resurrection Fest 2015 w Hiszpanii.

Soulfy z nowym muzykiem

Znalazł się następca Tony'ego Camposa, który dołączył do Fear Factory. Nowym basistą Soulfly został znany z grupy Havok, Mike Leon, o czym grupa poinformowała w mediach społecznościowych:

Max Cavalera tymi słowami przedstawia nowego kolegę w zespole:

"

Bardzo się cieszę mogąc ogłosić, że Mike Leon będzie naszym nowym basistą na nadchodzącej trasie po Ameryce Północnej. Jestem fanem jego twórczości, a posiadanie go w Soulfly przyniesie naszej muzyce zabójczej thrashmetalowej siły. To świetny człowiek i nie mogę się doczekać dzielenia z nim sceny. "

Jeszcze większa ekscytacja płynie ze słów Mike'a Leona:

"

To uczucie nie do opisania! Jestem fanem Maxa i jego muzyki od kiedy byłem mały. Granie z nim jest czymś niewiarygodnym. Nie mogę się doczekać, żeby wnieść nieco zamieszania na scenę dla wszystkich z Plemienia na całym świecie. Do zobaczenia na trasie! "

Jak Wam się podoba „Archangel” Soulfly w 360 stopniach?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Soulfly