Jak klienci testują gitarę akustyczną w sklepie muzycznym?

Aleksandra Degórska
04.07.2017 12:28
Jak klienci testują gitarę akustyczną w sklepie muzycznym? Fot. kadr z wideo

Sprzedawcy mogliby powiedzieć, że wszyscy klienci są tacy sami - chcą pokazać swoje umiejętności, szpanują grając hity Metalliki, a potem i tak nie kupują gitary.

Przychodzisz do sklepu muzycznego i przed Tobą otwiera się nowy, cudowny świat. Na ścianach wiszą piękne gitary, a Tobie dosłownie cieknie ślinka na sam widok. Którą wybrać, która jest najlepsza, w której się zakochasz?

Chcesz kupić gitarę akustyczną, ale wybór nie jest wcale taki prosty. Trzeba zatem wypróbować pewne modele, żeby wiedzieć, czy warto wydać ostatnie oszczędności na instrument. Wielu sprzedawców ma już dosyć klientów, którzy wyżywają się na gitarach w sklepie i grają pół godziny „Stairway to Heaven”.

Jeden z YouTuberów postanowił pokazać parodię klientów, którzy chcą kupić akustyczną gitarą. Jak zachowuje się taka osoba? Na początku wybiera oczywiście najdroższy instrument, gra namiętnie tylko jeden akord, na moment w ogóle zapomina jak należy grać i bardzo dokładnie zajmuje się strojeniem.

Oczywiście nie może się obyć bez zagrania fragmenciku Metalliki, czy riffu, który w oryginalnej wersji wykonuje się na gitarze elektrycznej. Chodzi głównie o to, żeby zaimponować innym, w końcu to Ty jesteś mistrzem gitary.

Jak wkurzyć sprzedawcę? Grać na gitarze, grać, grać... i w końcu nie kupić gitary.

Inny YouTuber natomiast pokazał, jakie utwory należy zagrać, żeby zdenerwować obsługę w sklepie muzycznym - wystarczy zagrać to, co inni, czyli „Smoke on the Water”, „Sweet Child O'Mine” czy „Thunderstruck”, ale w nieodpowiedni sposób, np. na jednym progu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.