Jak komunikują się gitarzyści?

Magda Słomka
22.09.2015 14:12
Jak komunikują się gitarzyści? Fot. kadr z wideo

Gitarzyści mają nietypowe sposoby porozumiewania się... W jaki sposób zagadać do kolegi muzycznym alfabetem Morse’a?

Jak można się domyślać, potrzebna jest gitara i to najlepiej kilka. Należy zadzwonić do kumpla, zagrać mu coś, no i upewnić się, że obaj macie włączone generatory Morse’a, dzięki którym rozpoznacie, co właśnie powiedział Ci znajomy. I tak na przykład naprawdę groźnie brzmiący riff oznaczać może zdanie: „Masz obleśną brodę”, a prezentuje się następująco:

-- .- ... --..   --- -... .-.. . ...-... -. .-.-   -... .-. --- -.. ..-..

Jak by to brzmiało? Tego do końca nie wiemy... Trzeba byłoby zapytać się Roba Scallona, który jest autorem filmu o gitarowym alfabecie Morse’a. Zobaczcie, jak wygląda i brzmi konwersacja gitarzystów, w której głównie chodzi o... lody!

Klip jest kontynuacją wideo, które powstało w czerwcu 2014 roku. To z niego mogliśmy dowiedzieć się, jak porozumiewać się za pomocą systemu binarnego. W tamtym czasie ci sami muzycy woleli rozmawiać na poważniejsze tematy, czyli o kantalupie – odmianie melona cukrowego.

Jak brzmiała ta rozmowa?

Skąd możecie znać autora tego filmu, dla którego nietypowe rozwiązania to najlepsze rozwiązania? To właśnie Rob Scallon pokazał czy „Enter Sandman” Metalliki od tyłu brzmi równie dobrze jak i utwór „Battery” zagrany na ukulele. Za mało dziwnie? Sprawdźcie, jak według artysty metal wybrzmiewa w niewłaściwych miejscach, a także zagrany od 14. progu...

Graliście kiedyś alfabetem Morse’a? :)

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.