Jak ludzie reagują na metalowców grających w metrze?

24.04.2019 14:00
Jak ludzie reagują na metalowców grających w metrze? Fot. kadr z wideo

Schodzisz do metra i nagle słyszysz metalowe brzmienia - jak wówczas zareagujesz? Metalowi muzycy postanowili to sprawdzić.

Ulicznych grajków można spotkać dosłownie wszędzie - muzycy wychodzą na miasto, żeby pokazać swoje możliwości i zarobić trochę pieniędzy. Przechodnie różnie reagują na takich artystów - czasami zatrzymują się, by umilić sobie dzień dobrymi dźwiękami, chociaż zdarzają się również tacy, którzy przechodzą obok i nie zamierzają tracić pieniędzy na wspieranie muzyków. Czy rodzaj wykonywanej muzyki może sprawić, że widownia się powiększy? Okazuje się, że najlepszym sposobem jest po prostu zszokowanie przechodniów niecodziennymi dźwiękami.

Jak ludzie reagują na metalowców grających w metrze?

Muzycy z metalowej kapeli Allegaeon postanowili przeprowadzić swego rodzaju eksperyment - zeszli do metra i najpierw wykonywali przebój Phila Collinsa "You Can't Hurry Love". Choć ten hit zna chyba każdy, to mało kto zwracał uwagę na ulicznych grajków.

Przeczytaj także

Zmieniło się to dopiero, gdy artyści zaczęli wykonywać metal z piekła rodem. Miny przechodniów były bezcenne - sporo osób zaczęło nagrywać metalowców, jak również śmiać się pod nosem. Ekstremalna muzyka wbrew pozorom nie przestraszyła słuchaczy, a wręcz odwrotnie - spowodowała, że wiele osób zwróciło uwagę na muzyków.

Przeczytaj także

Czy zainteresowanie muzykami spowodowało, że zarobili więcej pieniędzy? Okazuje się, że łupy były dosyć marne, ale czego się nie robi dla sztuki! Na stacjach metra można często spotkać ciekawych artystów i to naprawdę znanych - w 2015 roku U2 postanowił zagrać dla przechodniów.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.