29.04.2019 11:49

Jak muzycy Queen wspominają pierwsze spotkanie z Adamem Lambertem?

Brian May wyznał, że już od pierwszej chwili współpraca z Adamem Lambertem świetnie się układała. Jak pierwsze spotkanie wspomina natomiast sam wokalista?

Queen z Adamem Lambertem
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

29 kwietnia 2019 na kanale ABC pojawi się nowy dokument  "The Show Must Go On" pokazujący kulisy współpracy Queen z Adamem Lambertem. Przed premierą ujawniono kilka fragmentów filmu, w których Brian May i Roger Taylor opowiadają o spotkaniu z Lambertem w 2009 roku w programie American Idol.

Queen zachwala współpracę z Adamem Lambertem

Zespół zakończył 4-letnią trasę koncertową z Paulem Rodgersem i wówczas muzykom zaproponowano, by pojawili się w popularnym talent show, o czym wspomniał w wywiadzie Brian May:

"

Ludzie odpowiedzialni za American Idol zapytali nas, czy nie chcielibyśmy pojawić się w programie i zagrać w finale - wówczas o zwycięstwo walczył Adam z Krisem Allenem. Są świetnymi wokalistkami, ale między nami a Adamem pojawiła się chemia. Po prostu "zaiskrzyło". "

Również Lambert miło wspomina spotkanie z legendami muzyki rockowej:

"

Nasze pierwsze spotkanie było niesamowite. Myślę, że nawet sobie nie zdawałem sprawy, jakie to ważne, dopiero po czasie doceniłem to wszystko. "

Queen + Adam Lambert
Queen + Adam Lambert
Przeczytaj także Queen i Adam Lambert zagrali na otwarciu gali rozdania Oscarów 2019

Adam Lambert zajął drugie miejsce, ale wkrótce po jego występie z Queen pojawiły się plotki, że wokalista dołączy do muzyków i wyruszy razem z nimi w trasę. Półtora roku później zaśpiewał z zespołem kilka piosenek na MTV Europe Music Awards i latem 2012 rzeczywiście wyruszyli razem w europejską trasę. Okazało się, że format Queen + Adam Lambert się sprawdził i współpraca panów trwa do dzisiaj.

Brian May niejednokrotnie w wywiadach zachwycał się młodym wokalistą. Sprawa wygląda podobnie również i tym razem - gitarzysta podkreślił, że Lambert rozkręcił ponownie karierę Queen:

"

Wszystko się zmieniło, gdy pojawił się ten młody mężczyzna - nie mówię, że to dar niebios - ale nie szukaliśmy jego, on sam się pojawił i potrafił wszystko zaśpiewać. "

Adam Lambert nigdy nie dążył do tego, żeby zastąpić Freddiego, ale po tylu koncertach z Queen udało się mu lepiej poznać postać Mercury'go. Wokalista doszedł do wniosku, że sporo go łączy z legendarnym frontmanem. Roger Taylor również zauważył, że Lambert rozwinął skrzydła i jest coraz lepszym artystą. Co ciekawe, wróci od on do Americam Idol, ale tym razem pojawi się w roli gościa, który będzie pracować z uczestnikami nad repertuarem Queen.

Adam Lambert
Adam Lambert
Przeczytaj także Czy wiesz, że... Adam Lambert zagrał epizodyczną rolę w filmie "Bohemian Rhapsody"?

Sukces Queen z filmem "Bohemian Rhapsody"

Produkcja o Queen odniosła komercyjny sukces i ma na swoim koncie wiele nagród - 2 Złote Globy, jak również 2 nagrody BAFTA oraz 4 Oscary. Fani zastanawiają się, czy jest szansa na powstanie kontynuacji "Bohemian Rhapsody" - jak na razie nie potwierdzono, by w przyszłości miał pojawić się kolejny film o Queen.

Tagi: Rock News Queen Brian May Adam Lambert