23.03.2015 17:28

Jak naprawdę śpiewa Chester Bennington?

Mamy dla Was nagranie głosu wokalisty śpiewającego a cappella. Posłuchajcie, czy Chester naprawdę daje radę w kawałku „Numb”!

Jak naprawdę śpiewa Chester Bennington?
foto: Awais / PacificCoastNews / EAST NEWS

Wielu muzyków idealnie maskuje swoje braki wokalne za pomocą efektów, które pozwalają uwierzyć słuchaczom, że głos ich idoli jest nieskazitelny. Często pomaga w tym także głośność czy ilość instrumentów w tle. Gorzej, kiedy ktoś wrzuca do sieci nagranie całkowicie obrane z muzyki, a śpiew piosenkarza zostaje pozostawiony na pastwę losu oraz wystawiony na bezlitosną ocenę słuchaczy.

Mamy dla Was nagranie kawałka „Numb” zespołu Linkin Park, w którym nie usłyszycie muzyki. Zobaczcie, jak sprawdził się Chester Bennington od 23 sekundy i czy naprawdę zasłużył na posadę wokalisty w Stone Temple Pilots!

Oryginał do porównania:

I co, dał radę? Wydaje się, że tak. Nie oszukujmy się – w nagraniu słychać wpływy realizatora, który nieco „doposażył” głos Chestera o pewne efekty, jednak ciężko byłoby nie stwierdzić, że wokalista ma prawdziwy talent.

Artysta ma też talent do prowokowania niefortunnych sytuacji. Zobaczcie, jak Bennington złamał kostkę, czego rezultatem było przerwanie trasy koncertowej Linkin Park po Stanach Zjednoczonych...

Magda Słomka
Tagi: Rock News Stone Temple Pilots Linkin Park Chester Bennington