06.06.2017 16:53

Jak nastolatki reagują na pop punk z lat 00.?

Green Day, Fall Out Boy, Good Charlotte - czy millenialsi kojarzą w ogóle te kapele?

Jak nastolatki reagują na pop punk z lat 00.?
foto: kadr z wideo

Pokolenie, które urodziło się w latach 90. dobrze pamięta, jak na początku XXI wieku furorę robiły takie kapele, jak chociażby Fall Out Boy, My Chemical Romance, jak również Green Day ugruntował swoją pozycję na rynku muzycznym.

Określenie pop punk jest trochę kłopotliwe, bo przecież czysty punk rock gardził wszystkim tym, co można było zaszufladkować jako muzyka popowa. Z biegiem czasu jednak sporo kapel obrało kierunek w stronę komercyjnego sukcesu. Co o takiej muzyce sądzą nastolatki? Czy kojarzą w ogóle jakieś hity z lat 2000?

Większość kojarzyła utwory Good Charlotte, The All-American Rejects, Fall Out Boy czy Yellowcard chętnie kołysząc się w rytm muzyki. Prędzej znali tytuły niż artystów. Spora część osób stwierdziła również, że utwory są bardzo do siebie podobne, a brak długich włosów powoduje, że nie mogą pokazać jak się czują słuchając tej muzyki.

Co ciekawe Green Day został pomylony z Coldplay...

Nastolatkowie również ocenili twórczość Linkin Park czy Marlina Mansona i nie obyło się bez naprawdę ostrej krytyki. Natomiast młodsze pokolenie wypowiedziało się na temat takich kapel, jak Guns N' Roses czy Metallica.

Jeżeli natomiast chcecie nieco odświeżyć sobie pamięć i dowiedzieć się czegoś więcej na temat pop punku to polecamy nagranie, w którym pokazano 40 lat tego gatunku w 6 minut.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele