21.12.2017 15:55

Jak nastolatki reagują na pop punk z początku XXI wieku?

Młodzież w sumie na tych kawałkach się wychowała, zatem ich reakcja na takie brzmienia chyba nikogo nie zdziwi.

Jak nastolatki reagują na pop punk z początku XXI wieku?
foto: kadr z wideo

Tak, tak, wiemy, że większość osób nie lubi tego określenia, bo niby kto to widział, żeby muzyka punkowa była popowa. Punk narodził się w USA wśród młodzieży z klasy średniej. Za pierwszych przedstawicieli uważa się m.in. The Stooges czy MC5. Jednak to właśnie brytyjskie kapele, na czele z Sex Pistols i The Clash rozpętały prawdziwą rebelię.

Mówi się, że punk już umarł, chociaż niektórzy twierdzą, że przetrwał w zmienionej, bardziej komercyjnej wersji - poppunkowej. Green Day czy Blink-182 wypełniają stadiony i cieszą się niesłabnącą popularnością. Czy młodzież w ogóle kojarzy kawałki z początku XXI wieku?

Okazuje się, że tak i słysząc pierwsze dźwięki utworu Fall Out Boy sporo osób miało banan na twarzy. Jednak już w przypadku piosenki Fountains of Wayne dzieciakom było zdecydowanie trudniej. Kawałek „Stacy's Mom” był nominowany do Grammy, ale większość młodzieży nie kojarzyła tego numeru.

Avril Lavinge była idolką wielu dziewczyn, Green Day kochają wszyscy, sporo kawałków przypomniało dzieciakom o czasach, gdy zaczynali słuchać „na poważnie” muzyki.

Oczywiście tego typu nagrań jest sporo, niektóre reakcje zaskakują, ale jedno jest pewne - ten gatunek jest naprawdę popularny wśród młodych osób. Zatwardziali rockmani oczywiście, gdy słyszą pop czują się zażenowani, ale takie są fakty.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele