20.07.2016 14:55

Jak powstała ręcznie malowana gitara Marka Tremontiego?

Taki instrument to prawdziwe dzieło sztuki. Zobaczcie, jak wyglądał proces tworzenia tego cudeńka.

Jak powstała ręcznie malowana gitara Marka Tremontiego?
foto: kadr z wideo

Gitara to dla każdego muzyka świętość. Nie dość, że technicznie musi być na wysokim poziomie i wytrzymać wszelkie próby podczas koncertów, to również ważny jest jej wygląd. Im ciekawszy projekt, tym lepiej.

Mamy zatem gitary w kształcie siekiery muzyka Kiss albo pomalowane krwią Gary'ego Holta. Co więcej instrument można stworzyć dosłownie z niczego - z kartonu, deskorolki czy... betonu.

Mark Tremonti jednak postanowił oddać sprawę w ręce artysty Joe Fentona, który miał za zadanie ozdobić gitarę PRS. Efekt jest powalający, bo groteskowe rysunki rzeczywiście robią wrażenie. Aż strach podrapać taki instrument, który wygląda jak dzieło sztuki.

Obejrzyjcie krótki filmik przedstawiający trzymiesięczną pracę artysty nad tym instrumentem:

Joe Fenton to londyński artysta, który specjalizuje się w monochromatyzmie. Twórca używa grafitu, atramentu oraz akrylu i rysuje na papierze. Jego dzieła zainspirowane są wczesnymi twórcami surrealizmu i głównie dotyczą tematu śmierci.

Artysta musiał zmienić materiał, który używał do swojej pracy, co było dla niego nie lada wyzwaniem:

"

Denerwowałem się przed rozpoczęciem projektu, bo byłem zmuszony do wyjścia ze strefy komfortu. Musiałam pracować w zupełnie inny sposób niż zazwyczaj. "

Zobaczcie, jak prezentują się jego rysunki:

Tymczasem Mark Tremonti jest zajęty tworzeniem nowej płyty Alter Bringe. Będzie to następca albumu z 2013 roku „Fortress” i prawdopodobnie ukaże się we wrześniu 2016. Za produkcję albumu będzie odpowiedzialny Michael „Elvis” Baskette. Krążek jak na razie nie doczekał się tytułu.

Jak oceniacie gitarę Marka Tremontiego ozdobioną przez Joe Fentona?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Mark Tremonti