Jak powstały figurki Metalliki wykonane przez polskich fanów?

Aleksandra Degórska
06.07.2017 16:17
Jak powstały figurki Metalliki wykonane przez polskich fanów? Fot. Antyradio.pl

Łukasz i Maciej Serwa opowiedzieli o swoim największym projekcie - własnoręcznie wykonanych figurkach wszystkich obecnych muzyków Metalliki.

Metallica ma wiele fanów na całym świecie, którzy chętnie wykonują rysunki, czy inne własnoręcznie wykonane przedmioty z podobiznami muzyków. Wśród tych fanartów wyróżniają się figurki Łukasza Serwy, który spędził nad tymi gadżetami naprawdę dużo czasu.

O Łukaszu i Maćku serwis Antyradio.pl wspominał nieraz, bowiem panowie mają na swoim koncie figurki Korna czy popiersie Nergala. Tym razem opowiedziano o największym projekcie twórców - wykonaniu figurek wszystkich obecnych muzyków Metalliki.

Pierwszymi figurkami, jakie wykonał Łukasz w 2013 była właśnie Metallica. Po 4 latach artysta ponownie postanowił stworzyć podobizny muzyków i jak sam przyznał dla wykonanie samych oryginałów zajęło mu 3 miesiące.

Duża figurka James Hetfielda trafiła do sali prób Metalliki. Jak do tego doszło i ile czasu zajmuje stworzenie takich figurek - o tym wszystkim opowiedzieli twórcy dla Antyradio.pl:

Stworzenie takiej figurki to czasochłonna praca - duża figurka wokalisty składa się z 12 części i stworzenie jednego egzemplarzu to kilka dni pracy. Malowanie zajmuje prawie cały dzień, zatem praca nad całą figurką to kilka intensywnych dni, bo jak wiadomo trzeba też mieć czas na odpoczynek.

Łukasz i Maciek będą próbować wręczyć te figurki Metallice podczas koncertu kapeli w Krakowie 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie w Krakowie. Występ odbędzie się w ramach trasy World Wired promującej  album „Hardwired… To Self-Destruct”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.