20.08.2015 08:17

Jak powstawał klip Iron Maiden do „Speed Of Light”?

Nieuchronnie zbliża się jedno z ważniejszych wydarzeń w świecie metalu. Premiera pierwszej od 5 lat płyty Iron Maiden. Znamy z tego krążka już jeden utwór. Zespół podzielił się filmem dokumentującym powstawanie teledysku do niego.

Jak powstawał klip Iron Maiden do „Speed Of Light”?
foto: kadr z wideo

„Speed Of Light” to jeden z jedenastu utworów, które znajdą się na szesnastym studyjnym albumie Brytyjczyków, czyli „The Book Of Souls” . Do kompozycji powstał animowany klip stworzony przez Llexiego Leona we współpracy z The Brewery Production Company. To jego pierwszy obrazek dla zespołu Iron Maiden, którego jest oddanym fanem.

Tak o swoim dziele opowiada sam autor:

"

To idealne dopasowanie - 40 lat muzyki metalowej idącej w parze z 40 latami gier wideo. Przedstawiłem ten pomysł Rodowi Smallwoodowi, managerowi Iron Maiden, oraz zespołowi. Wszyscy pokochali ten koncept i spytali czy jestem go w stanie wcielić w życie. Musiałem dać radę i jest to najlepsza rzecz jakiej dokonałem w życiu. "

Twórca zdradził także jak wstęp do utworu zainspirował to, jak rozpoczyna się teledysk. Warstwa muzyczna oddziaływała na tę wizualną:

"

 „Speed Of Light” ma naprawdę świetne intro. Zabójcze tempo, gitary i perkusja, a następnie Bruce wydaje z siebie metalowe zakrzyknięcie. To od razu wywołuje napięcie. Jest to też doskonały moment, w którym Eddie zostaje schwytany przez maszynę do podróżowania w czasie i wpada w dziurę prowadzącą do innych wymiarów.    "

Zobaczcie jak wyglądał storyboard do klipu oraz jak powstawał animowany model Eddiego, bohatera teledysku, który przemierza różne lokalizacje mające związek z dotychczasowymi okładkami grupy dowodzonej przez Steve'a Harrisa:

Utwór „Speed Of Light” został napisany przez gitarzystę kapeli, Adriana Smitha, oraz Bruce'a Dickinsona. O pełnym brzmieniu „The Book Of Souls” przekonamy się 4 września 2015 roku wraz z premierą krążka. Znajdzie się na nim m.in. 18-minutowa kompozycja, „Empire Of The Clouds”, którą Steve Harris określa jako arcydzieło. Całość albumu ma trwać 92 minuty.

Kolejnym krokiem Iron Maiden będzie skupienie się na promocji albumu. W ramach tego kapela wyruszy w trasę koncertową, która może potrwać nawet dwa lata. Nicko McBrain zdradził, że kapela dostała już pewne instrukcje od Roda Smallwooda:

"

To będzie coś dużego, jestem tego pewien. Rod powiedział nam, że mamy nie planować niczego przez kolejne dwa lata. Jeszcze nie wiemy niczego więcej. "

Życzymy sobie, żeby w tych 24 miesiącach znalazło się miejsce na choć jedną wizytę Iron Maiden w naszym kraju.

Co sądzicie o pracy Llexiego Leona nad „Speed Of Light”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Iron Maiden