12.11.2019 15:01

Jak powstawał klip do "Ausländer"? Rammstein zaprezentował zakulisowe wideo

"Ausländer" to utwór z najnowszej płyty Rammsteina, który doznał zaszczytu oficjalnego teledysku. Teraz możecie zobaczyć, jak powstawał klip.

Foto: kadr z wideo "Rammstein - Ausländer (Official Making Of)"
Foto: kadr z wideo "Rammstein - Ausländer (Official Making Of)"

Rammstein zachwycił w tym roku fanów wydając nową płytę, z której kilka utworów otrzymało oficjalne klipy. Jak na Rammsteina przystało, nie obyło się bez kontrowersji. W końcu wszyscy pamiętamy burzę, jaką wywołały sceny holocaustu w klipie do "Deutschland". "Ausländer" to trzeci utwór z krążka, który doczekał się teledysku. Teraz zespół podzielił się zakulisowym materiałem, pozwalającym nam zajrzeć na plan zdjęciowy.

Jak powstawał klip do "Ausländer"? Rammstein zaprezentował zakulisowe wideo

Klip do "Ausländer" nie szokuje, jak jego poprzednicy - "Deutschland" i "Radio" - jednak wciąż ciężko przejść obok niego obojętnie. Obserwujemy tu wycieczkę muzyków do Afryki. Za pomocą pontonu dostają się oni do afrykańskiej wioski i bratają się z tubylcami. Teledysk ukazał się w maju tego roku. Teraz zaś otrzymaliśmy szansę, by zajrzeć za kulisy.

Rammstein cover po rosyjsku
Rammstein cover po rosyjsku
Przeczytaj także Rosyjska prowincja bawi się przy coverze "Ausländer". Posłuchaj Rammsteina po rosyjsku [WIDEO]

Rammstein powróci do Polski w przyszłym roku, dając koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie. Co więcej, już wkrótce - bo 22 listopada 2019 roku - ukaże się drugi solowy album Tilla Lindemanna, zatytułowany "F&M".

Zobacz też: Till Lindemann opublikował szokujący teledysk do utworu "Knebel"  

Tagi: Rock News Rammstein