Jak prezentuje się samolot Iron Maiden po naprawie?

Aleksandra Degórska
12.04.2016 09:42
Jak prezentuje się samolot Iron Maiden po naprawie? Fot. kadr z wideo

Nikt nawet nie przepuszczał, że maszyna tak szybka wróci na trasę koncertową. Zobaczcie, jak samolot szybuje w powietrzu!

 Iron Maiden nie podróżuje byle czym, bo swoim własnym samolotem, za sterami którego zasiada wokalista Bruce Dickinson. Kapela 24 lutego 2016 roku rozpoczęła trasę koncertową promującą ostatni album „The Book of Souls”, który pojawił się 4 września 2015 i jest następcą krążka „The Final Frontier”. Niestety 12 marca 2016 samolot Ed Force One uległ kolizji w Chile.

Boeing 747-400 Jumbo Jet był przygotowywany do tankowania w porcie lotniczym Santiago de Chile, gdy nagle wypadł bolec, który łączył samolot z mechanizmem holowniczym. To poskutkowało utratą kontroli nad maszyną i doszło do kolizji. W wyniku tego wydarzenia podwozie i dwa silniki samolotu uległy uszkodzeniu. Mimo tego zajścia kolejne zaplanowane koncerty kapeli odbyły się według planu.

Całe szczęście naprawa poszła bardzo sprawnie i Ed Force One był gotowy do lotu już 21 marca 2016 roku. 

Teraz możemy podziwiać w pełni już sprawną maszynę. Zobaczcie, jak samolot lądował na lotnisku w Vancouver:

Naprawa wymagała wymiany obu silników. Każdy z nich waży 5 ton i kosztował około 4 miliony dolarów:

Bruce Dickinson był bardzo zadowolony z faktu, że maszyna tak prędko został naprawiony:

Szybkość i gruntowność tej niesamowitej kompleksowej operacji był oszałamiający i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że odzyskaliśmy nasz samolot!

Przypomnijmy, że obecny samolot jest prawie dwa razy większy od wcześniejszego modelu 757, którym Iron Maiden latał w latał 2008-2011. Dzięki temu zespół mieści w nim załogę oraz cały potrzebny ekwipunek.

Patrząc na koncertowe nagrania zespołu rzeczywiście trzeba stwierdzić, że sceniczne show robi wrażenie. Nic więc dziwnego, że kapela musiała sprawić sobie większy samolot, by pomieścić cały sprzęt:

Iron Maiden odwiedzi również nasz karaj. Już 3 lipca 2016 roku zespół wystąpi na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Jako support pojawi się Anthrax oraz The Raven Age, gdzie w składzie znajduje się syn Steve'a Harrisa.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.