28.03.2018 11:22

Jak produkuje się gitary w fabryce? Zobacz, jak staje się magia

Instrumenty z włókna węglowego? Na takie rozwiązanie zdecydowała się firma McPherson Guitars, która pokazała jak powstają te gitary.

Gitara własnoręcznie wykonana
foto: kadr z wideo

Kupując nową gitarę nie zastanawiamy się nad tym, jak ten instrument w ogóle powstał. Podziwiamy efekt końcowy i staramy się wybrać najlepszy instrument, który dobrze leży w dłoni, ładnie brzmi i równie dobrze się prezentuje.

Firma McPherson Guitars postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i pokazać, jak wygląda codzienna praca osób, które tworzą codziennie gitary. Nie są to też zwykłe instrumenty, bowiem pracownicy łączą nowoczesne materiały z tradycjonalizmem. Carbon Series to gitary wykonane z włókna węglowego, który jest bardzo dźwięcznym i jednocześnie lekkim, wodoodpornym i bardzo trwałym materiałem. 

Gitary z ciekawym designem

Instrumenty te mocno wyróżniają się swoim wyglądem chociażby ze względu na specyficzny otwór rezonansowy. Zobaczcie zatem, jak powstają:

Prawda, że ładne? Ceny gitar z tej serii wahają się między 2799-3299 dolarów.

Gitary handmade

Coś z niczego staje się coraz bardziej popularne - instrumenty wykonane ze śmieci, kartonu czy betonu już chyba nikogo nie zdziwią. Konstruktorzy wpadli nawet na pomysł, by stworzyć gitary ze starych belek z budynków - niektóre z nich mają ponad 200 lat! Również deskorolka sprawdzi się jako budulec, a starych pudełek na cygara nie warto wyrzucać, bo nadają się na pudło rezonansowe.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele