04.01.2018 16:25

Jak przetrwać w moshpicie? Poradnik dla dziewczyn

Lubisz ostre brzmienia i poskakałabyś pod sceną, ale boisz się stracić zęby? Mamy kilka rad, które pozwolą Ci przetrwać to piekło.

Jak przetrwać w moshpicie? Poradnik dla dziewczyn
foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Z moshpitu można wyjść połamanym - na koncercie Code Orange w Salt Lake City pewien mężczyzna uderzył kobietę tak mocno, że złamał jej szczękę. Zapewne niejedna dziewczyna boi się podobnej historii i chociaż bardzo by chciała, to rezygnuje ze skakania pod sceną.

Według badań częste chodzenie na koncerty uszczęśliwia i niejeden fan muzyki mógłby to potwierdzić, że na takich imprezach można się wyżyć i dobrze pobawić. Jak jednak przetrwać bitwę w moshpicie? Jak się ubrać? Gdzie schować telefon, żeby nie został ukradziony jak na koncercie Royal Blood? 

Zanim zdecydujesz się na szaleństwo pod sceną, zerknij na te rady:

1. Ubiór

Modne ciuszki zostaw w domu. Najlepiej wybrać jeansy z głębokimi kieszeniami i przydużą koszulkę, która będzie przewiewna (wiadomo dlaczego). Bransoletki, kolczyki, pierścionki, wisiorki - to wszystko musisz z siebie zdjąć, bo podczas moshpitu biżuteria może zranić Ciebie, bądź osoby które bawią się z Tobą. Niby banalna reguła, ale niektórzy o tym niestety zapominają.

2. Buty

Najlepszym wyborem będą buty Dr. Martens - gdy ktoś nadepnie na stopę to nie poczujesz bólu, nie są też za bardzo masywne. Dobrym sposobem jest obwiązać sznurówki wokół nogi, żeby podczas moshpitu but nie odleciał w kosmos.

3. Włosy

Lepiej je spiąć, bo raczej nikt nie chce jeść Twoich włosów w moshpicie. Długowłosi mężczyźni lubią chodzić w rozpuszczonych włosach, ale jeśli nie chcesz po koncercie mieć poplątanych włosów i ich wyrywać przy rozplątywaniu po prostu należy je spiąć w kucyk czy kok. Najlepiej nie używać wsuwek, wystarczy zwykła gumka do włosów.

4. Rzeczy osobiste

Przy sobie nalezy mieć socjalne minimum - zbyteczne rzeczy można zostawić w garderobie czy oddać znajomym, którzy wolą stać dalej od sceny. Przy sobie warto mieć telefon, który nie wyciągamy w trakcie moshpitu. Można stracić ręce, gdy będzie się go próbować podnieść z ziemi w trakcie szaleństwa pod sceną. Telefon najlepiej trzymać w przedniej naprawdę głębokiej kieszeni w spodniach. Należy też mieć przy sobie gotówkę na drobne wydatki.

5. Napoje

Prawda jest taka, że każdy na metalowym koncercie lubi wypić. Niestety kobiety już po jednym piwku muszą lecieć do toalety, warto zatem skusić się na inne alkoholowe trunki, np. shoty jeśli takie znajdą się w barze. Po skakaniu w moshpicie należy pamiętać o butelce wody. Oczywiście jeżeli decydujemy się iść pod scenę nie należy mieć przy sobie butelek czy kubków, bo grozi to paradą miss mokrego podkoszulka.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele