22.11.2016 14:57

Jak przygotować indyka na metalowe Święto Dziękczynienia?

Linzey Rae, wokalistka kapeli The Anchor powróciła z kolejnym epizodem metalowej kuchni. Tym razem, dzięki wyśpiewanemu przez nią przepisowi nauczymy się, jak przygotować pysznego indyka w rytmie taktów Lamb of God.

Jak przygotować indyka na metalowe Święto Dziękczynienia?
foto: kadr z wideo

Pokazywaliśmy już, jak według przepisu Linzey Rae sporządzić przepyszną metalową zapiekankę, uczyliśmy przyrządzać metalowe spaghetti, a także przyjrzeliśmy się, jaka jest recepta mistrzyni metalowej kuchni na smakowite burgery. Tym razem mamy dla Was jej kolejny przepis - na indyka pieczonego tak, aby zachwycił każdego, nawet najbardziej wybrednego metalowca.

W najbliższy czwartek odbywa się jedno z najważniejszych świąt w amerykańskim kalendarzu – Święto Dziękczynienia. Każdy, nawet średnio wyedukowany kinoman wie doskonale, że przy tej okazji na rodzinnym stole musi pojawić się tradycyjne, a niegdyś zapewne także luksusowe danie, czyli pieczony indyk.

Niestety, wielu metalowcom gotowanie kojarzy się z sowitymi kroplami potu spływającymi z czoła rozpalanego przez gorącą parę buchającą z garów, skwierczącym tłuszczem atakującym kucharza stojącego, zdawałoby się, w bezpiecznej odległości od patelni, czy wielogodzinnym obieraniem ziemniaków na rodzinną kolację.

Znajdą się jednak tacy, którzy w kulinarnych przygodach odszukają więcej pozytywów, a nawet wykorzystają ciężką muzykę, jako pretekst do stworzenia oryginalnego przepisu. Nie od dziś wiadomo, że nie samym piwem i wódką żyje metalowiec, a jeść musi każdy. Co innego jednak musieć, a co innego chcieć. Jedno jest pewne – tak starannie (i głośno) przygotowanego indyka skosztowałby chętnie nawet największy wróg amerykańskiej kultury czy członek podziemnej, pogańskiej hordy.

Wyśpiewany (a może raczej wykrzyczany?) przez utalentowaną kucharkę i wokalistkę do podkładu „Laid to Rest” z repertuaru Lamb of God przepis na dziękczynnego indyka znajdziecie poniżej.

Jak przygotować danie, które z ogromnym smakiem spałaszuje cała rodzina?

Jeśli cieknie Wam ślinka na samą myśl o tak wypieczonym indyku, nie zapominajcie, że możecie urozmaicić swój jadłospis również o jajecznicę Leatherface'a, pizzę Black Sabbath i czarne burgery Danziga, czy naleśniki Slayera.

Nie zapomnijcie posmarować indyka masłem!

Maciej Daszuta
Tagi: Duperele