20.12.2016 13:51

Jak rozbujać święta gitarą basową i bombkami?

Jak brzmi tradycyjna świąteczna piosenka „Pada śnieg” zagrana wyłącznie na basie i komplecie bombek? Znany nam już YouTuber przybywa z odpowiedzią...

Jak rozbujać święta gitarą basową i bombkami?
foto: kadr z wideo

Święta za pasem, pora odkurzyć płyty z kolędami (ew. przygotować sobie playlistę z ich metalowymi wersjami) i sięgnąć po świąteczne piosenki - takie jak doskonale znana z zimowych lekcji angielskiego „Pada śnieg” (czyli oryginalnie „Jingle Bells”). Mamy dla Was kolejny pomysł na urozmaicenie takiej kompozycji.

No bo skoro już sięgamy specjalnie po gitarę, czemu nie wykorzystać rekwizytów, których w grudniu z pewnością będziemy mieli pod dostatkiem? Ciężko co prawda by było wykorzystać w twórczy sposób choinkę czy wielkie pudła po prezentach, ale już bombki - czemu nie?

Davie504, YouTuber, którego doskonale znamy z różnych basowych szaleństw, zaproponował właśnie takie rozwiązanie. Sięgnąwszy po swój ulubiony instrument, zaczął wygrywać wyjątkowo bujającą wersję „Pada śnieg”. Aż trudno uwierzyć, że tym razem ma wszystkie struny i nie wykorzystuje chipsów...

Może następnym razem sięgnie chociaż po karpia? Na razie musimy zadowolić się wersją wykorzystującą tradycyjne ozdoby choinkowe. Dajcie się porwać świątecznej atmosferze i zobaczcie sami:

A jeśli to Wasz pierwszy raz z YouTube'ową działalnością Daviego504, sprawdźcie też koniecznie solówkę na basie z jedną struną i na basie bez strun, jak również 30 sposobów gry na tym instrumencie. Mamy też dla Was wykonanie z udziałem wspomnianego chipsa oraz pojedynek z Robem Scallonem.

Jak Wam się podoba taka wersja świątecznej piosenki?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele