Jak silny jest lider Disturbed?

Jakub Gańko
23.06.2016 13:34
Jak silny jest lider Disturbed? Fot. kadr z wideo

David Draiman został poddany testowi na siłę swych mięśni. Zobaczcie jak długo wytrzymał z... pięciokilogramowym młotkiem.

Frontman Disturbed sprawia wrażenie człowieka, którego raczej nie chcielibyśmy spotkać w środku nocy na pustej ulicy. Pomijając oczywiście sytuację, kiedy mielibyśmy przy sobie płytę jego zespołu i mogli poprosić o autograf. Nawet jeśli w stanie zbulwersowania fanką, która nie skupiała się na jego muzyce w trakcie koncertu, nie rzucił się na nią z pięściami, denerwowanie go zdecydowanie nie brzmi jak coś rozsądnego.

Teraz prawdziwa siła Davida Draimana została poddana konkretnej próbie. Nie dostał co prawda żadnego miecza do wyciągnięcia z kamienia, jednak musiał podołać innemu wyzwaniu. W ramach YouTube'owej serii „Stronger Than All” kazano mu trzymać pięciokilogramowy młotek w wyciągniętej przez siebie dłoni. Czy i tam razem zdołał „zaorać”?

Aby odwrócić swoją uwagę od wysiłku, pokusił się nawet o suchy dowcip o dwóch Żydach. Po pewnym czasie był już wyraźnie znudzony trzymaniem młotka i zaczął rozważać użycie go na ludziach, którzy mu go wręczyli, a nawet zaczął śpiewać hit Rammsteina. Draiman ma już pewne doświadczenie w używaniu młotka do brutalnych czynów, czego doświadczył wcześniej pewien telefon...

Jak długo wokalista Disturbed dał radę wysiłkowi? Zobaczcie sami:

Czy jego ostateczny wynik powinien robić na nas wrażenie? Najprościej ocenić to, porównując dokonanie muzyka z innymi. Identycznej próbie poddano dwóch ochroniarzy pracujących dla Disturbed. Jak wypadł wynik Draimana na tle dwóch osiłków, którzy na co dzień żyją z siły swoich mięśni?

Rekordzistą serii wciąż pozostaje jednak Mark Tremonti z Alter Bridge i Creed. Warto pamiętać, że David Draiman swego czasu bardzo dbał o swoje mięśnie, zapewniając im regularne treningi. Jeszcze w 2011 roku żalił się z kłopotów, jakie miał z utrzymaniem formy w trakcie europejskiej trasy koncertowej. Na Starym Kontynencie było według niego o to znacznie trudniej...

W Europie ciężko znaleźć odpowiednią siłownię do treningów. W Stanach to zupełnie co innego, nie ma co porównywać. Nawet jeśli mówimy tylko o hotelowej sali ćwiczeń. Jeśli mają w ofercie porządny sprzęt cardio, wygodną ławkę i rozsądną liczbę ciężarów i hantli, można przynajmniej wykonać większość potrzebnych ćwiczeń. Ale jest to spore wyzwanie, nie ma wątpliwości.

Poniżej możecie zobaczyć jak David Draiman przygotowywał się do koncertu na festiwalu Ozzfest w 2003 roku, zapewniając sobie solidny wysiłek.

Jak oceniacie możliwości lidera Disturbed?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.