Jak słynni gitarzyści radzą sobie z zerwanymi strunami?
Jakub Gańko
11.04.2017 15:20
Jak słynni gitarzyści radzą sobie z zerwanymi strunami? Fot. kadr z wideo

Prawdziwemu profesjonaliście nic nie jest w stanie przerwać w trakcie gry. Przekonajcie się o tym dzięki temu wideo.

Koncerty rockowe to nie przelewki. Różnie się mogą skończyć, może na nich dojść do najrozmaitszych sytuacji. Czasem są one przyjemniejsze - jak to np. bywa na występach Nocnego Kochanka - czasem niekoniecznie. Najgorzej, gdy do nieprzewidzianej sytuacji dojdzie w trakcie popisu muzyka na scenie.

Muzycy mają różne sposoby na radzenie sobie z problemami technicznymi. Jedni udają, że nic się nie stało, inni przepraszają od razu publiczność i czekają, aż uda się je rozwiązać. Co jednak zrobić, gdy właśnie wykonujemy przejmującą solówkę na gitarze, aż tu nagle pęknie nam struna? Możemy wziąć przykład z tych słynnych gitarzystów.

Na kanale Blend Guitar pojawiło się fascynujące nagranie, w którym przedstawiono jak z powyższą sytuacją radzą sobie uznani muzycy. Sposoby są różne: można improwizować albo zejść tonację niżej, ale też... zmienić strunę w trakcie gry. Wszystkich jednak podziwiamy za zimną krew i błyskawiczną reakcję na tak niepożądane zdarzenia.

Pośród wykonawców, których zobaczymy, znaleźli się m.in. James Hetfield z Metalliki, Slash z Guns N' Roses i John Frusciante, jeszcze z czasów Red Hot Chili Peppers. Nie zabrakło również starych wyjadaczy jak Eric Clapton, B.B. King czy Stevie Ray Vaughan.

Przekonajcie się na własne oczy i wyciągnijcie lekcję:

Potrzebujecie więcej godnych podziwu przykładów, jak zachować się na scenie w przypadku nieprzewidzianych sytuacji? Zobaczcie reakcje znanych gitarzystów na problemy techniczne i 17 sytuacji, które irytują każdego gitarzystę. Możecie też podpatrzeć reakcje Axla Rose'a na koncertowe wpadki Guns N' Roses.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.