11.04.2017 15:20

Jak słynni gitarzyści radzą sobie z zerwanymi strunami?

Prawdziwemu profesjonaliście nic nie jest w stanie przerwać w trakcie gry. Przekonajcie się o tym dzięki temu wideo.

Jak słynni gitarzyści radzą sobie z zerwanymi strunami?
foto: kadr z wideo

Koncerty rockowe to nie przelewki. Różnie się mogą skończyć, może na nich dojść do najrozmaitszych sytuacji. Czasem są one przyjemniejsze - jak to np. bywa na występach Nocnego Kochanka - czasem niekoniecznie. Najgorzej, gdy do nieprzewidzianej sytuacji dojdzie w trakcie popisu muzyka na scenie.

Muzycy mają różne sposoby na radzenie sobie z problemami technicznymi. Jedni udają, że nic się nie stało, inni przepraszają od razu publiczność i czekają, aż uda się je rozwiązać. Co jednak zrobić, gdy właśnie wykonujemy przejmującą solówkę na gitarze, aż tu nagle pęknie nam struna? Możemy wziąć przykład z tych słynnych gitarzystów.

Na kanale Blend Guitar pojawiło się fascynujące nagranie, w którym przedstawiono jak z powyższą sytuacją radzą sobie uznani muzycy. Sposoby są różne: można improwizować albo zejść tonację niżej, ale też... zmienić strunę w trakcie gry. Wszystkich jednak podziwiamy za zimną krew i błyskawiczną reakcję na tak niepożądane zdarzenia.

Pośród wykonawców, których zobaczymy, znaleźli się m.in. James Hetfield z Metalliki, Slash z Guns N' Roses i John Frusciante, jeszcze z czasów Red Hot Chili Peppers. Nie zabrakło również starych wyjadaczy jak Eric Clapton, B.B. King czy Stevie Ray Vaughan.

Przekonajcie się na własne oczy i wyciągnijcie lekcję:

Potrzebujecie więcej godnych podziwu przykładów, jak zachować się na scenie w przypadku nieprzewidzianych sytuacji? Zobaczcie reakcje znanych gitarzystów na problemy techniczne i 17 sytuacji, które irytują każdego gitarzystę. Możecie też podpatrzeć reakcje Axla Rose'a na koncertowe wpadki Guns N' Roses.

Który z gitarzystów poradził sobie najlepiej?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele