20.07.2016 15:56

Jak stworzyć gitary z budynków?

Każdy instrument ma swoją historię i jest niepowtarzalny. Taka własnoręcznie wykonana gitara to ciekawy rarytas dla każdego muzyka.

Jak stworzyć gitary z budynków?
foto: kadr z wideo; Caryca Pejnta

Pisaliśmy już o gitarze z kartonu czy betonu. Moda na to, by stworzyć coś z niczego nadal trwa, więc nic dziwnego, że co rusz wariaci tworzą instrumenty z tego, co znajdą na ulicy czy w garażu.

Myśleliście, że już nic Was nie zaskoczy, bo skoro można zbudować instrumenty ze śmieci, to wszelkie pomysły zostały wyczerpane?

Błąd! Rick Kelly, który sprzedawał gitary dla Boba Dylana czy Lou Reeda postanowił wykorzystać to, co już raczej nikt nie będzie chciał używać - drewna ze starych budynków w Nowym Jorku. Wiele z belek ma prawie 200 lat i zostały po prostu wyrzucone.

Stworzenie gitary nie jest wcale takie trudne, wystarczy oczyścić drewno i wyciąć odpowiedni kształt. Zresztą obejrzyjcie szczegółowo jak wygląda taki proces:

Rick Kelly uwielbia swoją pracę, bo uważa, że dzięki temu niepotrzebne nikomu przedmioty dostają drugie życie:

"

Tworzenie z materiału, który ma historię i stworzyć z tego instrumenty, na których można grać - te przedmioty ożywają na nowo.  "

Zobaczcie, jak prezentuje się jego warsztat:

Jeśli więc macie jakieś niepotrzebne graty w domu nie wyrzucajcie ich, bo nigdy nie wiadomo co może się przydać. Może na strychu znajdziecie nie potrzebne pudełka na cygara, sprężyny czy inne rupiecie, które idealnie nadadzą się jako materiał na instrument.

Patrząc na gitary ze starego drewna można się zainspirować. Zamiast gapić się w telefon lepiej samemu nieco pomajstrować tworząc coś z niczego, a najlepiej instrument!

Kupilibyście gitarę stworzoną z elementów budynku?

Aleksandra Degórska