06.01.2017 01:19

Jak stworzyć partię gitary rytmicznej?

Choć Jared ma na koszulce przedstawionego leniwego kota, to wcale nie można go określić leniwym, bo oto mamy kolejne wideo od zwariowanego YouTubera.

Jak stworzyć partię gitary rytmicznej?
foto: kadr z wideo

Co tam słychać u naszego ulubionego YouTubera? Jared Dines ma się całkiem dobrze, pomysłów mu nie brakuje, a oto i najnowsze jego dzieło. Otóż gitarzysta często dostawał pytania dotyczące tego, jak udaje się mu stworzyć takie różnorodne partie gitary rytmicznej. YouTuber ma dobre serce i postanowił pomóc tym, którzy nie są aż tak kreatywni jak on.

Oczywiście gitarzysta podszedł do tego zadania jak zwykle z przymrużeniem oka i nie obyło się bez dziwnych min. Jakie są zatem sposoby na stworzenie ciekawej partii rytmicznej gitary? Można skupić się wyłącznie na akordach, pokombinować z bardziej wyrafinowaną grą przypominającą riffy (choć w takim wypadku można dostać od gitarzysty prowadzącego w twarz za szpanowanie). Dla tchórzliwych dobrym wyborem jest po prostu granie partii pasującej do gitary solowej.

Dla odważniejszych natomiast istnieje opcja zakładająca większą pracę palców, w końcu po coś są te gryfy, choć znajdą się też Ci, którzy będą grać tylko i wyłącznie oktawy. Można też ścigać się z czasem i szarpać struny kostką najszybciej jak to tylko możliwe... ale i tak najfajniejszą dla Jareda opcją jest granie naprawdę nisko... w końcu tylko djent ma sens!

Mało Wam Jareda? Jeśli tak, to zerknijcie również na jego nagranie, w którym zagrał repertuar Eminema, Green Day czy Blink-182 na metalowo. A co powiecie na numery Guns N' Roses czy AC/DC w metalowych wersjach?

YouTuber upodobał sobie również niskie strojenie gitary, zatem należy wspomnieć o djencie zagranym na jednej grubej strunie czy 10 klasycznych riffach wykonanych właśnie w ten sposób.

Uważacie rady Jareda Dimesa odnośnie gitary rytmicznej za przydatne?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Jared Dines