13.03.2018 12:57

Jak stworzyć utwór Toola? Poradnik krok po kroku

Youtuber Kmac2021 przygotował tutorial dla tych, którzy czekają na nową muzykę Toola. Radzi, by wziąć sprawy w swoje ręce i… napisać ją samemu.

Jak stworzyć utwór Toola? Poradnik krok po kroku
foto: kadr z wideo

Choć Tool jest poważnym i bardzo profesjonalnym zespołem, hasło „nowa płyta Toola” rzucone w środowisku fanów rocka i metalu automatycznie uruchamia lawinę żartów i złośliwych komentarzy. Grupa Maynarda Jamesa Keenana stała się bowiem synonimem opieszałości, czy wręcz muzycznego lenistwa.

Od 2006 i premiery „10.000 Days” nie doczekaliśmy się od Toola żadnej nowej muzyki. Choć co jakiś czas sugerowano, że nowa płyta jest tuż, tuż, to przez wiele lat okazywało się, że to jedynie plotki. Na szczęście, po kilku miesiącach enigmatycznych wypowiedzi muzyków, Tool 5 marca 2018 naprawdę wszedł do studia, by nagrywać muzykę na swój piąty album studyjny.

Inna sprawa, jak wiele czasu minie, zanim poznamy efekty jego prac… Fani zespołu mają prawo być zniecierpliwieni. Dla tych, którzy nie mają już siły dłużej czekać na nową muzykę twórców „Aenimy” i „Lateralusa”, youtuber i gitarzysta Kmac2021 ma rozwiązanie – proponuje w myśl hasła Adama Słodowego „zrób to sam”, samemu stworzyć utwór Toola.

Jego zdaniem, to bardzo proste – wystarczy wyjść od znanego wszystkim gitarowego riffu do „Smoke On The Water” Deep Purple, zmodyfikować nieco strój gitary, zażyć LSD, trochę pokombinować z tempem… i gotowe! Oto przepis na utwór Toola w pięciu krokach:

Stworzenie nowej płyty Toola w domowym zaciszu to wcale nie jest taki głupi pomysł. Na pewno w ten sposób zaoszczędzi się sporo czasu oczekiwania na nowy album amerykańskiego zespołu.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Tool