02.12.2014 17:37

Jak to się robi z Wodeckim?

W poniedziałkowym wydaniu programu „Wybierz Prawdziwy Rock” w roli gości wystąpili muzycy zespołu Exlibris. Co powiedzieli o Zbyszku?

Jak to się robi z Wodeckim?
foto: facebook.com

Z okazji wydania nowej płyty, zatytułowanej „Aftereal”, do studia zawitali Krzysiek Sokołowski i Misiek Ślusarski z zespołu Exlibris. Wielu fanów mocnych brzmień zaskoczyła wieść o tym, że jednym z gości grających na krążku będzie Zbigniew Wodecki. Tutaj możecie posłuchać jak brzmi kawałek „The Day of Burning” z jego udziałem.

exlibris anty

Wyszło naprawdę dobrze! Skąd zatem bierze się Wodeckiego? Wystarczy powiedzieć: „Proszę Pana, czy zagra Pan z nami heavy Power metal”? Jak im było ze Zbyszkiem?

- - : - - / - - : - -

Okazuje się, że zaproszenie do współpracy było bardzo owocne, a sami członkowie zespołu są w szoku, że odzew po udostępnieniu kawałka był tak pozytywny. Nie mieli pojęcia, że muzyk ma tak wiele szacunku wśród ludzi. Według Krzyśka przy wyborze gościa ważne było jego doświadczenie sceniczne, ale nie tylko…

"

Stwierdziliśmy, że sprawdzi się w takiej muzie, tym bardziej, że braliśmy pod uwagę, że ma długie baty! "

Na początku miało to być solo na trąbce, jednako szybkim przegadaniu stwierdzili, że będą to jednak skrzypce. Nie było mowy o wspólnym śpiewaniu.

Muzycy zaprzyjaźnili się, pewnego dnia spotkali się także na pizzy. Na spotkaniu okazało się, że Zbigniew Wodecki jest człowiekiem bardzo zajętym i „zapitala po całym kraju”. W związku z tym jest posiadaczem „najnowocześniejszego iPada”, który pomaga mu dopilnować terminów. Jak on wygląda?

- - : - - / - - : - -

Co myślicie o tak nietypowej współpracy?

Magda Słomka
Tagi: Wywiady Exlibris