25.01.2017 11:24

Jak ukraść w spodniach gitarę ze sklepu?

Jeśli jeszcze nie wiecie, możecie podpatrzeć na wideo od tego mieszkańca Teksasu...

Jak ukraść w spodniach gitarę ze sklepu?
foto: kadr z wideo

Większość z nas przechodziła ten etap w swoim życiu, szczególnie jeśli tytułujemy się fanami rocka czy metalu. Skakaliśmy po tapczanie, wycinaliśmy gitary z kartonu, a część z nas miała pewnie i to szczęście, że mogła pożyczyć prawdziwy instrument od starszego rodzeństwa czy znajomych. Co jednak zrobić, gdy nie mamy funduszy na naszą wymarzoną gitarę?

Oczywiście nie będziemy nikogo namawiali do kradzieży, ten występek jest jednak na tyle absurdalny, że warto mu się przyjrzeć - przynajmniej z czystej ciekawości, niekoniecznie po to, by go zaraz naśladować. Ciężko by zresztą chyba było powtórzyć numer, który wyciął ten mieszkaniec Teksasu...

Rzecz miała miejsce dokładnie w Fort Worth w sklepie sieci Guitar Center przy 8957 Tehama Ridge Parkway. Jak możemy zaobserwować na nagraniu z kamery ochrony, mężczyzna w czerwonej kurtce i dresowych spodniach wkroczył bez żadnej spiny do salonu i od razu udał się na upatrzoną pozycję. Dresowe spodnie są tu nie bez znaczenia, ponieważ chwilę później wylądowała w nich... gitara.

Mężczyzna najwyraźniej miał straszną chrapkę na tego brązowego Fendera, bo zdołał upchnąć go tam w całości, po czym jak gdyby nigdy nic wyszedł ze sklepu. Lokalna policja prosi o pomoc w jego odnalezieniu pod amerykańskim numerem 817-392-4616.

Nie wierzycie? No to zobaczcie sami:

Pozostaje pytanie, gdzie była w tym czasie obsługa sklepu, no i po co tak w zasadzie jest on monitorowany, skoro dochodzi do takich incydentów. Jak sugerują komentujący, sprzedawcom pracującym za niewielkie wynagrodzenie może po prostu nie zależeć aż tak na sprzedawanym towarze. No ale jeśli dochodzi do aż tak ewidentnych sytuacji...

Zwrócilibyście uwagę, gdyby ktoś obok Was upychał w sklepie do spodni gitarę?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele