03.11.2014 14:24

Jak upamiętnić Dio?

Publiczny memoriał Ronniego Jamesa planowany jest w piątą rocznicę śmierci muzyka. Uroczystości mają odbyć się w okolicy miejsca spoczynku artysty. Co czeka tam fanów i czym zajmie się niebawem fundacja jego imienia?

Jak upamiętnić Dio?
foto: en.wikipedia.org

Żona i menadżerka muzyka, Wendy Dio, zajmuje się organizacją wydarzenia mającego na celu upamiętnienie życia i twórczości Ronniego Jamesa Dio.

"

W przyszłym roku, 16 maja, minie pięć lat odkąd Ronnie od nas odszedł. Zapraszamy więc fanów z całego świata. Planujemy zorganizować wielki publiczny memoriał w Forest Lawn Memorial Park w Los Angeles. Odbędą się tam koncerty – to będzie celebracja życia Ronniego. "

Memoriał tak naprawdę obejmie cały weekend, gdzie zorganizowane zostaną atrakcje związane z motocyklami i grą w kręgle. Całość zakończy popołudniowy piknik zaplanowany na niedzielę, 17 maja 2015 roku.

Aktywny czas fundacji imienia Dio

Wendy ujawniła, że piąta coroczna gala wręczenia nagród fundacji „Ronnie James Dio Stand Up and Shout” odbędzie się najprawdopodobniej w październiku 2015 roku.

"

Zbieramy pieniądze na walkę z rakiem cały czas. Łącznie uzyskaliśmy już ponad milion dolarów. Przekazaliśmy M.D. Anderson (instytut onkologiczny) około 200 000 dolarów. Podarowaliśmy także około 400 000 dolarów fundacji T.J.Martell, która specjalizuje się w leczeniu raka żołądka, prostaty i jelita grubego. Jesteśmy więc bardzo zajęci zbieraniem i dawaniem pieniędzy osobom, które tego potrzebują. Staramy się także upewniać się, że mężczyźni także się badają. Kobiety sprawują się bardzo dobrze – zazwyczaj chodzą do lekarzy i profilaktycznie sprawdzają, czy są zdrowe. Mężczyzn trzeba tam zaciągać na siłę, więc staramy się upewniać, że są badani. Wczesne wykrycie choroby ratuje życie, więc powinniśmy o to zadbać. "

W 2009 roku u Dio, uznawanego za jednego z najbardziej oryginalnych wokalistów w heavymetalowym świecie, zdiagnozowano raka żołądka. Członek zespołów Elf, Rainbow, Black Sabbath oraz Dio, zmarł 16 maja 2010 roku.

W pierwszym publicznym memoriale ku pamięci wokalisty, zorganizowanym 30 maja 2010 roku, wzięło udział ponad 1500 fanów, muzyków i przyjaciół.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Dio Ronnie James Dio