19.01.2016 11:41

Jak w zespole Tool świętuje się urodziny muzyka?

Gitarzysta grupy skończył 15 stycznia 2016 roku 51 lat. Jak uhonorował to wydarzenie jego kolega z kapeli?

Jak w zespole Tool świętuje się urodziny muzyka?
foto: deep ghosh, CC BY 2.0

Nie, to nie jest kolejny news o 30 nowych utworach Toola, których i tak nie usłyszymy jeszcze przez następne 10 lat. Biorąc pod uwagę poprzednie doniesienia ze studia, Adam Jones faktycznie mógł już przygotować taką ich liczbę. Na razie jednak skupmy się na tym, że skończył 51 lat.

To oczywiście idealny moment, by wypuścić na rynek piąty pełnometrażowy materiał swojego zespołu. Nie dość, że równo 10 lat od poprzedniego albumu i 20 od czasów „Ænimy”, to jeszcze cyfry składające się na jego obecny wiek dają 6, które obecne było już w latach wydania wspomnianych krążków. Coś jest ewidentnie na rzeczy.

Na razie jednak muzycy Toola zdają się być zajęci koncertowaniem, ale znaleźli chwilę, by uczcić 51. urodziny swojego gitarzysty. Przynajmniej Maynard James Keenan. Na profilu swojego projektu Puscifer na Instagramie umieścił szalone wideo, w którym... Na swój Maynardowy sposób chyba cieszy się z jego pięknego wieku. Tak sugerowałby też podpis „wszystkiego najlepszego, dupochrupie”.

Zobacz także: Najlepsze życzenia urodzinowe dla kolegi

Czy w taki sposób wyglądają też nagrania wokali na nowy krążek Toola? Miejmy nadzieję, że jednak tylko Puscifera. Zobaczcie i usłyszcie to sami (i doceńcie, że wideo samo się zapętla):

To nie jedyny urodzinowy akcent związany z Adamem Jonesem, na który warto zwrócić uwagę. Jak powszechnie wiadomo, gitarzysta zajmował się wcześniej w swojej karierze efektami specjalnymi do hollywoodzkich superprodukcji. Jego umiejętności plastyczne zostały wykorzystane w przygotowaniu scenografii i modeli do takich filmów jak „Terminator 2: Dzień sądu”, „Jurassic Park” czy „Pogromcy duchów II”.

Popis tych umiejętności mogliśmy zresztą potem oglądać w kultowych teledyskach Toola. Bezpośrednio do wizualnych upodobań Jonesa nawiązuje ten uroczy zestaw urodzinowych słodyczy, przygotowany dla niego specjalnie przez żonę.

Oczywiście my też życzymy Adamowi wszystkiego najlepszego i jak najszybszego wydania nowego albumu Toola. Za rok też postaramy się nakręcić dla niego zabawny filmik w kowbojskich kapeluszach. Obiecujemy!

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Tool