17.11.2015 15:22

Jak wesprzeć magazyn o polskiej muzyce?

Rodzima scena muzyczna doczeka się nowego czasopisma. Twórcy właśnie zbierają fundusze, by ta idea w końcu ujrzała światło dzienne. Czego możemy spodziewać się po „Gazecie Magnetofonowej”?

Jak wesprzeć magazyn o polskiej muzyce?
foto: PolakPotrafi.pl

Nowy kwartalnik ma skupić się na rodzimej scenie muzycznej bez wszelkich podziałów czy ograniczeń, by w pełni opisać różnorodność polskiego środowiska muzycznego. Taka idea przyświeca twórcom  Gazety Magnetofonowej”.

Jarek Szubrycht, który jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia, stwierdza, że polska muzyka jeszcze nigdy nie było w tak znakomitej formie i zasługuje na magazyn, który dotyczyłby właśnie tego zagadnienia. Zespół autorów tworzących magazyn jest już skompletowany, materiał na pierwsze wydanie również, brakuje tylko funduszy na to, by kwartalnik trafił do drukarni.

W tym celu za pośrednictwem strony PolakPotrafi.pl twórcy chcą zebrać 30 tysięcy złotych, by ta idea w końcu doszła do skutku.

Poprzez crowdfunding autorzy magazynu chcą udowodnić, że sami przyszli czytelnicy odczuwają potrzebę pojawienia się takiego czasopisma. Ma to również na celu przekonać potencjalnych reklamodawców, że projekt jest godny zaangażowania.

Zobaczcie filmik, w którym polscy muzycy zachęcają do wsparcia tej akcji:

100-stronicowy magazyn, oprócz aktualnych tematów obejmujących recenzje, felietony czy wywiady, będzie skupiać się nad szerszym problemem. Pierwszy numer będzie zawierać rozmyślenia na temat polskiego brzmienia, o co zostali zapytani tacy artyści, jak chociażby Adam Strug, Tomasz Stańko, OCN, Karbido, jak również Nigel Kennedy czy Mats Gustafsson.

Obejrzyjcie, jak prezentują się strony nadchodzącego magazynu:

foto: polakpotrafi.pl
foto: polakpotrafi.pl
foto: polakpotrafi.pl

Twórcy chcieliby wydać magazyn już w grudniu 2015 roku, ale jest to podyktowane tym, czy zostaną zdobyte odpowiednie fundusze na ten cel. Jeśli uzbiera się cała kwota kwartalnik trafi do drukarni. W planach jest również wydanie magazynu w formie na IOS i Android. Do zakończenia projektu zostało 30 dni i na chwilę obecną zebrano 4966 złotych:

gazeta licznik

Ekipa „Gazety Magnetofonowej” chce również odwdzięczyć się osobom, które wesprą finansowo tę inicjatywę. Wszyscy fundatorzy zostaną umieszczeni na Hall of Fame na stronie internetowej magazynu.

W zależności również od przeznaczonej sumy, dana osoba otrzyma konkretną nagrodę - wydanie kwartalnika z pisemnym podziękowaniem na łamach magazynu, koszulkę z napisem „Jestem wydawcą”, składanki CD z polską muzyką, gadżety takie jak lniana torba, przypinki, a nawet uczestnictwo w warsztatach dziennikarskich, które zakończą się publikacją tekstu. Za największe sumy twórcy oferują karnety na festiwal Spring Break w Poznaniu.

Kolejny raz mamy potwierdzenie, że warto podejmować wyzwania i realizować swoje pomysły. Wiadomo - Polak potrafi!

Tagi: Rock News