Jak wokalista Green Day śpiewał mając 5 lat?

Robert Skowronski
20.07.2015 11:48
Jak wokalista Green Day śpiewał mając 5 lat? Fot. ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News; kadr z wideo

Dziś Green Day wszedł już do Rock and Roll Hall of Fame i zdobywa kolejne sukcesy. Cofnijmy się jednak do prehistorii grupy i posłuchajmy, jak wokalista zespołu, Billie Joe Armstrong, muzykował będąc jeszcze 5-letnim dzieckiem.

Przywoływaliśmy już występ Green Day na licealnym dziedzińcu. Był to jednak 1990 rok, czyli okres, w którym grupa wydała swój debiutancki album. Udajmy się jeszcze bardziej w przeszłość do 1977 roku. To właśnie wtedy Billie Joe Armstrong nagrał piosenkę „Look for Love”. Stało się to możliwe, dzięki wsparciu właściciela lokalnego sklepu muzycznego w Bay Area, który dawał też chłopcu lekcje gry na pianinie.

Utwór został skomponowany przez Jamesa J. Fiatarone'a. On też nagrał wykonanie młodego Armstronga w Fiat Records. Posłuchajcie!

Druga strona rzadkiego 7-calowego winylu (wytłoczono tylko 800 jego kopii) zawiera krótki wywiad żony Fiatarone'a z 5-letnim przyszłym wokalistą Green Day. Początek tej rozmowy fani grupy mogą znać z kawałka „Maria”, który pojawił się na kompilacji „International Superhits!”. Billie Joe spytany o to, jak podoba mu się śpiewanie odpowiedział:

Ludzie są szczęśliwi kiedy śpiewam. Uwielbiam to. Chciałbym śpiewać dla ludzi w innych państwach, kocham wszystkich.

Posłuchajcie co brzdąc, który za parę lat stanie się gwiazdą rocka, miał wówczas jeszcze do przekazania:

Znacie inne nagrania sław z czasów, gdy były jeszcze dziećmi?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.