20.07.2015 11:48

Jak wokalista Green Day śpiewał mając 5 lat?

Dziś Green Day wszedł już do Rock and Roll Hall of Fame i zdobywa kolejne sukcesy. Cofnijmy się jednak do prehistorii grupy i posłuchajmy, jak wokalista zespołu, Billie Joe Armstrong, muzykował będąc jeszcze 5-letnim dzieckiem.

Jak wokalista Green Day śpiewał mając 5 lat?
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News; kadr z wideo

Przywoływaliśmy już występ Green Day na licealnym dziedzińcu. Był to jednak 1990 rok, czyli okres, w którym grupa wydała swój debiutancki album. Udajmy się jeszcze bardziej w przeszłość do 1977 roku. To właśnie wtedy Billie Joe Armstrong nagrał piosenkę „Look for Love”. Stało się to możliwe, dzięki wsparciu właściciela lokalnego sklepu muzycznego w Bay Area, który dawał też chłopcu lekcje gry na pianinie.

Utwór został skomponowany przez Jamesa J. Fiatarone'a. On też nagrał wykonanie młodego Armstronga w Fiat Records. Posłuchajcie!

Druga strona rzadkiego 7-calowego winylu (wytłoczono tylko 800 jego kopii) zawiera krótki wywiad żony Fiatarone'a z 5-letnim przyszłym wokalistą Green Day. Początek tej rozmowy fani grupy mogą znać z kawałka „Maria”, który pojawił się na kompilacji „International Superhits!”. Billie Joe spytany o to, jak podoba mu się śpiewanie odpowiedział:

"

Ludzie są szczęśliwi kiedy śpiewam. Uwielbiam to. Chciałbym śpiewać dla ludzi w innych państwach, kocham wszystkich. "

Posłuchajcie co brzdąc, który za parę lat stanie się gwiazdą rocka, miał wówczas jeszcze do przekazania:

Znacie inne nagrania sław z czasów, gdy były jeszcze dziećmi?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Green Day