17.12.2015 12:44

Jak wygląda „Bohemian Rhapsody” w interpretacji baletu?

Legendarny utwór doczekał się kolejnej wersji, która zapewne przypadłaby do gustu Freddiemu...

Jak wygląda „Bohemian Rhapsody” w interpretacji baletu?
foto: kadr z wideo, materiały prasowe

W 2015 roku przypadła rocznica 40-lecia ukazania się jednego z największych przebojów brytyjskiej kapeli. „Bohemian Rhapsody”, bo o nim mowa, pochodzi z albumu „A Night at the Opera” w 1975 roku i stał się przełomowym momentem w karierze grupy.

Kompozycja ukazała się dokładnie 31 października 1975 roku stając się wkrótce numerem 1. Do popularyzacji utworu przyczynił się również słynny teledysk, który nagrano w zaledwie 4 godziny i był zainspirowany zdjęciami Marleny Dietrich. Z okazji okrągłej rocznicy Queen opublikował album „A Night At The Odeon - Hammersmith 1975” oraz w ramach Black Friday wydał singiel z tym kawałkiem.

Nie tylko brytyjski zespół postanowił hucznie uczcić okrągłą rocznicę ukazania się singla. English National Ballet wraz z Królewską Akademią Muzyczną oraz Trinity Boys Choir postanowili zinterpretować ten utwór na swój sposób. Twórcy stworzyli klip, w którym przeplatają się ujęcia pary tancerzy z chłopięcym chórem oraz kwartetem smyczkowym. W teledysku nie zabrakło również kadrów z oryginalnego teledysku Queen oraz wokalu Freddiego. 

Zobaczcie, jak wygląda ta wersja hitu brytyjskiego zespołu:

Mercury miał słabość do baletu i muzyki klasycznej. W 1988 roku nagrał on album „Barcelona” ze swoją ulubioną operową divą, czyli Montserrat Caballé. Natomiast jeszcze 7 października 1979 roku wokalista wystąpił wraz z Royal Ballet i tym samym spełnił swoje marzenie. Muzyk zaśpiewał wówczas „Bohemian Rhapsody” oraz „Crazy Little Thing Called Love” przy akompaniamencie orkiestry.

Zobaczcie, jak wyglądał ten występ:

„Bohemian Rhapsody” w czasie swojego 40-letniego egzystowania doczekał się wielu różnych wersji. Ostatnio Adam Lambert, który obecnie współpracuje z Queen, sparodiował tę kompozycję wraz z Alanem Carrem. Znane są również alternatywne wersje na organach,  reggae albo w samochodzie, gdzie kobiety podczas śpiewu łapią się za piersi. Również Kanye West zdecydował się na wykonanie tego utworu, co jednak nie było dobrym pomysłem.

Jak oceniacie „Bohemian Rhapsody” w wykonaniu English National Ballet?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen