22.11.2016 10:14

Jak wygląda komiks „Slayer: Repentless”?

Już niebawem będziecie mogli przeczytać komiks, który jest przeznaczony dla fanów Slayera, ale nie tylko. Czego należy się spodziewać po „Slayer: Repentless”?

Jak wygląda komiks „Slayer: Repentless”?
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

Jeśli macie słabość do komiksów tym bardziej, gdy głównymi bohaterami są legendy muzyki, to dobrze trafiliście. Jon Schnepp oraz Guiu Vilanova połączyli siły z Slayerem, by stworzyć komiks zatytułowany „Slayer: Repentless” oczywiście nawiązując do ostatniego studyjnego krążka kapeli o tym samym tytule.

Komiks będzie składać się z trzech odcinków z okładkami stworzonymi przez brytyjskiego artystę Glenna Fabry'ego. Pierwsze wydanie z odmienną okładką stworzoną przez Erica Powella ukaże się 25 stycznia 2017 roku. Możecie je już zamawiać w przedsprzedaży na stronie Dark Horse i kosztuje ono 4,99 dolarów.

Komiksy są pewnym rozszerzeniem historii pokazanej w ostatnich klipach Slayera do takich kawałków, jak „Repentless”, „You Against You” czy „Pride In Prejudice” w reżyserii BJ McDonnella. Wspomniał o tym właśnie Schnepp:

"

Używając muzyki i tekstów zespołu z albumów obejmujących trzy dekady, podczas przeglądania klipów do utworów z „Repentless” stworzyłem opowieść o zdradzie, nienawiści, lojalności, rodzinie oraz morderstwie, którego doświadczamy na stronach tego komiksu. "

Zobaczcie, jak prezentuje się okładka oraz jedna ze stron „Slayer: Repentless”:

foto: materiały prasowe
foto: materiały prasowe

Co natomiast Schnepp sądzi o samej kapeli?

"

Slayer to ojciec chrzestny thrash metalu i bycie temu wiernym w komiksie jest dla mnie bardzo istotne. Ta muzyka zawsze przesuwała granice, bez strachu mówi o kwestiach, które dręczyły całą ludzkość w obrębie wszelkich kultur od pojawienia się człowieka. "

Co więcej twórca jest zdania, że fanów muzyki i komiksów wiele łączy:

"

Myślę, że metal i komiksy idą ramię w ramię, szczególnie w realiach science fiction, fantasy i horror. Okładki płyt, które otwierają oczy wyobraźni na inne światy i prezentują kreatywność są jak okładki komiksów - pokusą, by przyłączyć się do tej podróży. "

W ramach jednego z największych konwentów San Diego Comic-Con International Slayer zagrał koncert promując nowy komiks.

Chcielibyście mieć komiks „Slayer: Repentless”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slayer