17.11.2016 15:34

Jak wygląda komiks o śmierci Kurta Cobaina?

„Nazywam się Boddah i zabiłem Kurta Cobaina”. Czy zagadka w końcu została rozwikłana?

Jak wygląda komiks o śmierci Kurta Cobaina?
foto: kadr z wideo

Zawsze znajdą się spiskowcy, którzy wszędzie szukają jakiegoś podstępu. Często na celownik biorą gwiazdy rocka, szczególnie te, które zginęły przedwcześnie czy w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach. Kwestia śmierć Kurta Cobaina nadal powraca, chociażby za sprawą takich filmów, jak „Montage of Heck” czy „Soaked in Bleach”.

Ten właśnie temat został poruszony przez Nicolasa Otero, który stworzył komiks „Who Killed Kurt Cobain?”. Autor bazował na francuskiej książce „Le Roman de Boddah”, za którą odpowiedzialny jest Héloïse Guay de Bellissen.

W komiksie narratorem tej opowieści jest Boddah, który obserwował życie wokalisty Nirvany:

"

Kurt zabierał mnie wszędzie - widziałem jego romanse, Los Angeles, jego żyły, trasy, jego wnętrzności, Japonię, słyszałem jego ciche okrzyki. "

Szokująca informacja pojawia się jednak pod sam koniec traileru, w którym możemy zobaczyć, jak prezentuje się zawartość tego komiksu:

Nicolas Otero już wcześniej zdradził, jak pojawił się bohater, który stał się narratorem jego opowieści:

"

Pamiętam, że pierwszy raz usłyszałem o Boddah w 1994 roku, kiedy Kurt skończył swój żywot. Pomyślałem wtedy, że przedstawienie całej historii z jego perspektywy byłoby świetnym pomysłem na narrację. 20 lat później, kiedy już nie posiadam długich, brudnych włosów, mam za to trójkę wspaniałych dzieci, mogę posłuchać tego głosu i pokazać, jak według mnie wyglądały życie i umysł Cobaina. "

Temat śmierci wokalisty wraca jak bumerang. Całkiem niedawno niektórzy uwierzyli w historyjkę o tym, że Kurt Cobain uciekł przed sławą i 20 ostatnich lat żył w Peru. Takie podejrzenia pojawiły się na podstawie nagrań sobowtóra, który wygrał peruwiański talent show w 2012 roku.

Co więcej w przeświadczeniu niektórych Kurt nadal żyje i wraz z chłopakami z Nirvany zagra niebawem w Sosnowcu. Wydarzenie ma się odbyć 30 sierpnia 2017 roku.

Jak oceniacie komiks o śmierci Kurta Cobaina?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nirvana Kurt Cobain