Jak wygląda książka Metalliki o „Master of Puppets”?

Jakub Gańko
12.02.2016 09:55
Jak wygląda książka Metalliki o „Master of Puppets”? Fot. materiały prasowe

Poznaliśmy zawartość albumu o jednym z najsłynniejszych metalowych krążków w historii. Zobaczcie zdjęcia.

Zamiast kończyć nagrania nowego materiału - który według Jamesa Hetfielda i Roberta Trujillo jest już prawie gotowy - Metallica szykuje się do wydania specjalnego albumu z okazji 30. rocznicy premiery „Master of Puppets”. Ciekawe czy przed premierą następcy „Death Magnetic” zdążymy jeszcze dostać krążek z coverami i kolejną koncertówkę z orkiestrą symfoniczną...

Ale żarty na bok, bo wydawnictwo zapowiada się całkiem konkretnie. Twórcą projektu jest Matt Taylor - człowiek, który wcześniej zajął się przygotowaniem podobnej publikacji na temat filmu „Szczęki”. Co ciekawe, to on pierwszy skontaktował się z zespołem, by wybadać, czy w ogóle byłaby możliwość przygotowania takiej książki. Muzycy chętnie przystali na propozycję, ponieważ jego poprzednie dzieło zrobiło na nich duże wrażenie.

Po przyjrzeniu się „Jaws: Memories From Martha's Vineyard” uderzyła nas cała prezentacja, dogłębna analiza i uwaga, jaką poświęcono materiałowi. Wiedzieliśmy od razu, że to odpowiedni człowiek do świętowania z nami 30. urodzin naszej płyty.

Książka „Metallica: Back to the Front” ma stanowić łakomy kąsek dla każdego fana Metalliki za sprawą niezliczonych ekskluzywnych materiałów. Oprócz wielu niepublikowanych wcześniej fotografii znajdziemy mnóstwo wspomnień i wywiadów m.in. z muzykami Anthrax, Faith No More czy Diamond Head. Wewnątrz znajdzie się też zapis rozmowy z ojcem śp. Cliffa Burtona. Grupa naprawdę się przyłożyła, by zebrać jak najwięcej wartościowego materiału.

Każdy z nas przeszukał dokładnie swoje szafki, strych i piwnicę. Wszystko po to, by wypełnić to wydawnictwo jak największą liczbą nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć z naszych prywatnych zbiorów i w pełni wciągnąć Was w pełną historię tego albumu. Zajrzeliśmy w każdy kąt, aby uświetnić jego 30. urodziny.

Zespół opublikował na swojej stronie internetowej pięć przykładowych stron z nadchodzącego albumu. Rzućcie okiem:

Premiera książki „Metallica: Back to the Front” przewidywana jest na jesień 2016 roku. Do tego czasu możemy zapętlać zapis występu na Super Bowl, no i oczywiście oczekiwać nowego krążka Larsa Ulricha i spółki. Coś nam jednak mówi, że album Matta Taylora wyprzedzi go w wyścigu na sklepowe półki...

Jak Wam się podoba album o „Master of Puppets”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.