Jak wygląda ołtarz poświęcony Lemmy'emu?

Aleksandra Degórska
13.09.2016 11:54
Jak wygląda ołtarz poświęcony Lemmy'emu? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kolejni artyści postanowili złożyć hołd legendzie mocnego grania. Tym razem jednak twórcy stworzyli nietypowy ołtarz z witrażem z podobizną basisty.

Świat nadal nie może otrząsnąć się po śmierci lidera Motorhead. Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat. Niejednokrotnie artyści złożyli muzyczny hołd basiście, chociażby podczas wręczenia statuetek Grammy 2016.

Nie tylko muzycy chcą pokazać swoją miłość dla Lemmy'ego. Również plastycy pragną stworzyć ciekawe dzieła, które byłyby ciekawym hołdem dla wokalisty. Tym sposobem obok knajpy Rainbow Bar & Grill, w której muzyk spędził wiele czasu, powstał pomnik Kilmistera autorstwa teksańskiego artysty Travisa Moore'a.

Teraz kolejni artyści stanęli przed nowym wyzwaniem. Złotnik Ken Davis oraz tatuażysta Klem w ramach programu Photoshop Collabograms połączyli siły, żeby stworzyć coś ciekawego. Jak się okazało choć są artystami reprezentującymi różne style to obaj kochają Motorhead i dlatego też bez namysłu postanowili stworzyć coś, co nawiązywałoby do Lemmy'ego.

Klem zajął się tatuowaniem 11 lat temu, ale postanowił nieco rozwinąć swoje horyzonty:

Tworzenie witraży jest dla mnie ćwiczeniem moich „kreatywnych mięśni”, wizji i tworzenia tego, co też odzwierciedla moje dzieła, które robię w pracy.

Panowie zatem postanowili stworzyć witraż z podobizną Lemmy'ego, który umieścili na nietypowym ołtarzu ozdobionym tabliczkami nawiązującymi do Motorhead. Zobaczcie, jak przebiegały prace nad tym projektem:

Artyści pracowali nad swoim dziełem miesiąc. Choć twórcy znali się już od jakiegoś czasu, to nie skusili się wcześniej na współpracę. Jak się okazało połączenie sił poskutkowało stworzeniem czegoś wyjątkowego i tego typu doświadczenie uczy nowych rzeczy.

Tatuażysta również liczy na to, że ich dzieło wpłynie na innych twórców:

Byłbym bardzo usatysfakcjonowany, gdyby to zainspirowało również innych w jakiś sposób - czy to spowoduje, że ktoś włączy nagranie Motorhead, ale również jeśli popatrzą na nas jak na rzemieślników, którzy mają pasję tworzenia czegoś na własną rękę. W ten sposób dojrzewasz i to powoduje, że jesteśmy ciekawymi ludźmi. Więc róbcie to, co uważacie za słuszne, nie ma znaczenia co dokładnie, ale włóżcie w to serce.

Kreatywnych artystów nie brakuje o czym niejednokrotnie już wspominaliśmy. Tatuaż z Lemmym, który wygrał konwent w USA, „Grand Theft Auto V” z Kilmisterem w roli głównej, znaczki pocztowe z podobizną muzyka czy figurka Lemmy'ego - to tylko część pomysłów, na które wpadli fani muzyka.

Jak więc widać Kilmister nie przestaje nadal inspirować i twórcy mają wiele pomysłów na to, jak się „kreatywnie wyżyć”.

Jak oceniacie ołtarz z witrażem przedstawiającym podobiznę Lemmy'ego?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.