10.05.2017 10:17

Jak wygląda próba Metalliki przed koncertem?

Czas zajrzeć za kulisy i przekonać się na własne oczy, jak wyglądają przygotowania kapeli przed występem.

Jak wygląda próba Metalliki przed koncertem?
foto: kadr z wideo

Metallica kolejny raz postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i pokazać, czym zajmuje się kapela dzień przed występem. Formacja streamingowała na żywo próbę 9 maja 2017 roku z M&T Bank Stadium w Baltimore, gdzie dzień później odbędzie się koncert.

Grupa wykonała kilka utworów - „Atlas Rise!”, „For Whom The Bell Tolls”, „Now That We're Dead” i „Battery”. Na widowni znaleźli się członkowie fan clubu, którzy wygrali wejściówki na to wydarzenie. Między utworami James Hetfield zagadywał do fanów, którzy mogli z bliska przyjrzeć się nowej produkcji scenicznej.

Zobaczcie, jak wyglądała ta próba:

Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy krążek „Hardwired... To Self-Destruct”. Na następcę „Death Magnetic” fani musieli czekać aż 8 lat. W połowie sierpnia 2016 Metallica opublikowała pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo. Mowa o kawałku „Hardwired”, następnie poznaliśmy „Moth Into Flame” czy „Atlas, Rise!”. W konsekwencji zespół zaprezentował teledyski do wszystkich utworów z płyty.

W wywiadach Kirk Hammett niejednokrotnie mówił o tym, że miał mały wpływ na ten materiał. Z tego powodu skupił się głównie na solówkach. Rob Trujillo jest jednak zdania, że jego obecność najmocniej czuć właśnie przez solówki.

Jeżeli chcecie zobaczyć Metallicę na żywo to już niebawem pojawi się taka okazja, bowiem kapela wystąpi 28 kwietnia 2018 roku w Tauron Arenie w Krakowie.

Wybierzesz się na krakowski koncert Metalliki?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica