18.05.2016 11:51

Jak wygląda typowy dzień Mike'a Portnoya?

Trening czyni mistrza i należy ćwiczyć w każdej wolnej chwili. Zobaczcie, co robi perkusista tuż po tym jak wstanie z łóżka.

Jak wygląda typowy dzień Mike'a Portnoya?
foto: kadr z wideo

Mike Portnoy niejednokrotnie podkreślał, że jest jednym z najbardziej pracowitych perkusistów. Muzyk zajmuje wysokie pozycje we wszelkich rankingach bębniarzy i choć twierdzi, że jest wielu muzyków, którzy depczą mu po piętach, to trudno w to uwierzyć.

Artysta jest prawdziwym wirtuozem i wyczynia takie cuda na scenie, że szczęka opada. Często podczas koncertów daje się ponieść emocjom i zadziwia widzów swoją grą.

W zasadzie już stałym punktem programu stał się moment, gdy wystukuje on rytm na deskach sceny czy gitarze basowej kumpla z kapeli. Portnoy twierdzi, że perkusiści mogą zagrać na wszystkim i ma oczywiście rację.

Jednak bez pracy nie ma kołaczy i muzyk zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Jak więc wygląda typowy dzień perkusisty? Teraz możemy zajrzeć za kulisy i przekonać się, że Portnoy śpi z pałeczkami perkusyjnymi. Dzień zaczyna się późnym popołudniem i jak się okazuje wszystko kręci się wokół jego muzycznego uzależnienia.

Tak jak mówił jeszcze wcześniej - grać może naprawdę na wszystkim i bez przerwy:

Czy to w sypialni, łazience czy kuchni - Portnoy nie zamierza robić przerwy w graniu i wystukuje rytm na wszystkim co znajduje na swojej drodze.

Co na to wszystko rodzina muzyka, bo jak wiadomo nie każda waza może wytrzymać silne wybijanie rytmu pałeczkami perkusyjnymi. Ale tak już jest z tymi muzykami, jeśli mają tylko możliwość to grają bez przerwy w każdych warunkach.

Powyższe nagranie jest oczywiście reklamą pałeczek do perkusji sygnowanych nazwiskiem Portnoya, które ponoć mają wytrzymać w każdych warunkach.

Muzyczne popisy Mike'a można obejrzeć na żywo w ramach trasy The Winery Dogs. W maju 2016 roku kapela gra szereg koncertów w Ameryce Południowej. Następnie zespół rusza na podbój letnich festiwali.

W The Winery Dogs oprócz Portnoya grają gitarzysta Richie Kotzen oraz basista Billy Sheehan. Zespół właśnie promuje swój drugi album zatytułowany „Hot Streak”.

Spodziewaliście się, że tak wygląda typowy dzień Mike'a Portnoya?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Mike Portnoy