Jak wyglądają koncertowe płyty Deep Purple?

Magda Słomka
18.09.2015 18:09
Jak wyglądają koncertowe płyty Deep Purple? Fot. Antyradio.pl

Albumy „From The Setting Sun... (In Wacken)” i „…To The Rising Sun (In Tokyo)” zespołu Deep Purple pojawiły się w redakcji Antyradio.pl. Jak wydawnictwa prezentują się w środku?

Koncerty Deep Purple, które odbyły się na niemieckim festiwalu Wacken i w stolicy Japonii ukazały się 28 sierpnia 2015 roku w kilku wersjach - 2CD+DVD, DVD, Blu-ray (wyłącznie występ w Japonii), Blu-ray 3D (tylko show na Wacken) oraz na winylach.

„From The Setting Sun… (In Wacken)” zostało nagrane dziewięcioma kamerami HD, zaś „…To The Rising Sun (In Tokyo)” dwunastoma w hali Nippon Budokan.

Już teraz możecie sprawdzić, jak płyty prezentują się w środku. Posłuchajcie, co o albumach mówi Michał Prokopowicz.

Grupa jeszcze przed premierą udostępniła koncertowy klip do kawałka „Black Night” promujący album z zapisem występu z Wacken.

Antyradio.pl było na tym historycznym występie w Niemczech, który zostaje teraz oddany w ręce fanów, dzięki nowym wydawnictwom. Zobaczcie zdjęcia z koncertu Deep Purple na festiwalu Wacken 2013:

Całość została zmiksowana w Hamburgu przez Eike'a Freese'a i Alexa Dietza (Heaven Shall Burn) pod nadzorem Rogera Glovera, basisty Deep Purple.

Muzyk opowiedział o tym, jak doszło do wydania krążków.

Idea powiązania ze sobą tych dwóch albumów była pomysłem wytwórni. To naprawdę ciekawy projekt. Nie sądzę, by ktokolwiek zrobił to przed nami, ale to rodzaj podkreślenia naszej drogi, którą odbywamy z zespołem. Każdej nocy gramy w innym miejscu, to inna publiczność, ale ma ze sobą wiele wspólnego. Jednak te koncerty to pokaz pewnej skrajności.

Glover ze wzruszeniem wspomina występ na festiwalu organizowanym w Niemczech:

Publiczność była świetna - mieliśmy wspaniały widok ze sceny dający nam odczuć emocje towarzyszące temu koncertowi. Przy wschodzie słońca dostaliśmy doskonałe przywitanie od morza tatuaży i czarnych skórzanych kurtek.

Basista tłumaczył też, że atmosfera na koncercie w Japonii była zupełnie inna niż na festiwalu Wacken.

Budōkan jest prawdziwą świątynią spokoju. Graliśmy tutaj wiele razy, częściowo nagraliśmy tu album „Made In Japan”. Publiczność na początku była niezwykle cicha, zupełnie, jak w jakiejś katedrze. Ale ludzie wiedzieli, że przyszli tutaj dla rocka i w czasie koncertu zapewnili nam niesamowitą energię.

„From The Setting Sun… (In Wacken)” i „…To The Rising Sun (In Tokyo)” znajdą się na Waszych półkach?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.