18.09.2015 18:09

Jak wyglądają koncertowe płyty Deep Purple?

Albumy „From The Setting Sun... (In Wacken)” i „…To The Rising Sun (In Tokyo)” zespołu Deep Purple pojawiły się w redakcji Antyradio.pl. Jak wydawnictwa prezentują się w środku?

Jak wyglądają koncertowe płyty Deep Purple?
foto: Antyradio.pl

Koncerty Deep Purple, które odbyły się na niemieckim festiwalu Wacken i w stolicy Japonii ukazały się 28 sierpnia 2015 roku w kilku wersjach - 2CD+DVD, DVD, Blu-ray (wyłącznie występ w Japonii), Blu-ray 3D (tylko show na Wacken) oraz na winylach.

„From The Setting Sun… (In Wacken)” zostało nagrane dziewięcioma kamerami HD, zaś „…To The Rising Sun (In Tokyo)” dwunastoma w hali Nippon Budokan.

Już teraz możecie sprawdzić, jak płyty prezentują się w środku. Posłuchajcie, co o albumach mówi Michał Prokopowicz.

Grupa jeszcze przed premierą udostępniła koncertowy klip do kawałka „Black Night” promujący album z zapisem występu z Wacken.

Antyradio.pl było na tym historycznym występie w Niemczech, który zostaje teraz oddany w ręce fanów, dzięki nowym wydawnictwom. Zobaczcie zdjęcia z koncertu Deep Purple na festiwalu Wacken 2013:

Całość została zmiksowana w Hamburgu przez Eike'a Freese'a i Alexa Dietza (Heaven Shall Burn) pod nadzorem Rogera Glovera, basisty Deep Purple.

Muzyk opowiedział o tym, jak doszło do wydania krążków.

"

Idea powiązania ze sobą tych dwóch albumów była pomysłem wytwórni. To naprawdę ciekawy projekt. Nie sądzę, by ktokolwiek zrobił to przed nami, ale to rodzaj podkreślenia naszej drogi, którą odbywamy z zespołem. Każdej nocy gramy w innym miejscu, to inna publiczność, ale ma ze sobą wiele wspólnego. Jednak te koncerty to pokaz pewnej skrajności. "

Glover ze wzruszeniem wspomina występ na festiwalu organizowanym w Niemczech:

"

Publiczność była świetna - mieliśmy wspaniały widok ze sceny dający nam odczuć emocje towarzyszące temu koncertowi. Przy wschodzie słońca dostaliśmy doskonałe przywitanie od morza tatuaży i czarnych skórzanych kurtek. "

Basista tłumaczył też, że atmosfera na koncercie w Japonii była zupełnie inna niż na festiwalu Wacken.

"

Budōkan jest prawdziwą świątynią spokoju. Graliśmy tutaj wiele razy, częściowo nagraliśmy tu album „Made In Japan”. Publiczność na początku była niezwykle cicha, zupełnie, jak w jakiejś katedrze. Ale ludzie wiedzieli, że przyszli tutaj dla rocka i w czasie koncertu zapewnili nam niesamowitą energię. "

„From The Setting Sun… (In Wacken)” i „…To The Rising Sun (In Tokyo)” znajdą się na Waszych półkach?

Magda Słomka
Tagi: Exclusive Deep Purple Anty TV