04.10.2017 16:36

Jak wyglądają struny podczas gry na gitarze?

Pewien muzyk stworzył nagrania, w których pokazał drgania strun w czasie gry na instrumencie. Zobaczcie niesamowite wideo.

Jak wyglądają struny podczas gry na gitarze?
foto: kadr z wideo

Gdy muzyk gra na jakimś instrumencie rzadko się zastanawiamy, jak właściwie one działają. To, z jaką łatwością niektórzy szarpią za struny gitary powoduje, że nie myślimy o tym, jak w ogóle wydobywają się dźwięki z instrumentu.

Dlatego nagrania, którymi dzieli się australijski muzyk Alan Gogoll robią niesamowite wrażenie. Gitarzysta bowiem pokazuje, jak struny wyglądają, gdy gra na instrumencie. Dzieli się on tego typu filmikami na swoim profilu na Instagramie, a teraz postanowił zebrać w jedną całość wszystkie te nagrania. Tym sposobem mamy 28 minut wideo ukazującego ruch strun gitary.

Ten widok naprawdę jest niesamowity:

Chociaż wiadomo, że struny muszą drgać podczas grania, to jednak nagranie robi piorunujące wrażenie. Artysta ma na swoim koncie 5 studyjnych albumów i zasłynął ze swojej unikatowej techniki, którą określa się „Bell Harmonics”.

Dla fanów gitary akustycznej polecamy również 10 filmowych motywów zagranych właśnie na tym instrumencie. A co powiecie na „Thunderstruck” AC/DC wykonany na gitarze klasycznej? Takie covery naprawdę dobrze się słucha.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele