23.06.2016 11:19

Jak wyglądają trampki z wbudowanym efektem Wah-Wah?

Dwa w jednym? Takie buty na pewno przypadną do gustu wielu gitarzystom.

Jak wyglądają trampki z wbudowanym efektem Wah-Wah?
foto: kadr z wideo

Każdy muzyczny maniak wie, że Conversy przetrwają niejedno - zarówno ulewę na polu namiotowym podczas festiwalu, jak również i pogo pod sceną. Sami producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i produkują kolekcje nawiązujące do gatunku muzycznego czy ulubionego zespołu, jak chociażby Sex Pistols.

To jednak nic w porównaniu do tego, co zaprezentowała obecnie firma. Mowa o trampkach z wbudowanym efektem gitarowych Wah-wah. Dwa w jednym? Jak najbardziej!

Ten model Conversów to zdecydowanie najbardziej rock'n'rollowy but jaki kiedykolwiek powstał. Trampki zostały nazwane w cześć Cheta Atkinsa, który jako pierwszy używał efektu Wah-Wah.

Prototyp buta pojawił się jeszcze w 2013 roku, gdy zaprezentował go Critical Mass. Teraz Converse wraz z firmą Cute Circuit, która odpowiedzialna jest za design i opracowanie, pokazali Converse Chuck Taylor All Wah.

Zobaczcie, jak to działa:

Wczytywanie...

Wbudowane mikro-czujniki mierzą ugięcie podeszwy i przesyłają te dane bezprzewodowo do efektu poprzez Bluetooth. Działa on ze wzmacniaczem, ale może być także podłączony do komputera Mac lub iPhone'a.

Od lutego do marca 2016 roku 13 gitarzystów zabrało wynalazek na scenę, by wypróbować nietypowe buty. Użytkowanie jest proste - wystarczy poruszać stopą w taki sposób, jakby używało się tradycyjnego efektu.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy i czy zwykły śmiertelnik będzie mógł sprawić sobie takie buty. Dotychczas wyprodukowano 23 pary tego obuwia.

Podobają się Wam Conversy z efektem Wah-Wah?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele