09.08.2016 10:56

Jak wyglądał ostatni koncert Iron Maiden na światowej trasie 2016?

Wszystko co dobre szybko się kończy. Zobaczcie nagrania z występu kapeli w ramach Wacken Open Air 2016.

Jak wyglądał ostatni koncert Iron Maiden na światowej trasie 2016?
foto: kadr z wideo

Iron Maiden rozpoczął trasę 24 lutego 2016 w ramach promocji ostatniego albumu zatytułowanego „The Book of Souls”, który pojawił się 4 września 2015. Na następcę płyty „The Final Frontier” trzeba było czekać aż 5 lat.

Tak długa przerwa była poniekąd spowodowana problemami zdrowotnymi Bruce'a Dickinsona, który walczył z rakiem. Jeszcze w 2015 roku Iron Maiden nie wiedział, czy zdoła wybrać się w trasę. Całe szczęście stan wokalisty się poprawił i tym samym ruszyła koncertowa machina.

Dickinson pojawił się w dwóch rolach. Nie tylko jako frontman grupy, ale również jako pilot Boeinga 747-400 Jumbo Jet. Samolot jest prawie dwa razy większy od wcześniejszego modelu 757, którym zespół latał w okresie 2008-2011. Dzięki temu można pomieścić w nim cały potrzebny ekwipunek i załogę. Sceniczne show zespołu robi rzeczywiście wrażenie, nic więc dziwnego, że jest sporo sprzętu, który trzeba przetransportować.

3 lipca 2016 roku Iron Maiden odwiedził nasz kraj dając świetny koncert we Wrocławiu. Natomiast 4 sierpnia 2016 roku podczas festiwalu Wacken Open Air odbył się ostatni koncert na światowej trasie.

Występ był transmitowany na żywo. Ci natomiast, którzy przegapili to wydarzenie mogą ponownie obejrzeć koncert formacji:

Jakie numery wykonał tego dnia zespół?

Setlista:

 1. If Eternity Should Fail
 2. Speed of Light
 3. Children of the Damned
 4. Tears of a Clown
 5. The Red and the Black
 6. The Trooper
 7. Powerslave
 8. Death or Glory
 9. The Book of Souls
 10. Hallowed Be Thy Name
 11. Fear of the Dark
 12. Iron Maiden
 13. The Number of the Beast
 14. Blood Brothers
 15. Wasted Years

W ramach festiwalu zaprezentowali się również tacy twórcy, jak  Phil Campbell's All Starr Band, Skyline, Vader, Foreigner, Tarja Turunen, Saxon, Eluveitie, Bullet For My Valentine, Entombed A.D., Therion, Dragonforce czy Steel Panther.

Iron Maiden udostępnił również krótkie nagranie, w którym podziękował wszystkim fanom za liczne przybycie na koncerty w ramach światowej trasy:

Miejmy nadzieję, że Iron Maiden nie każe fanom długo czekać na kolejną trasę koncertową czy też studyjny krążek. Zespół słynie z niesamowitego show z rozmachem i na pewno sporo wielbicieli kapeli chciałoby ponownie wybrać się na występ swoich idoli. 

Jak oceniacie koncert Iron Maiden na Wacken Open Air 2016?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Iron Maiden