20.07.2015 10:41

Jak wyglądał pierwszy koncert Nirvany?

Córka kolegi Kurta Cobaina udostępniła zdjęcia pochodzące z 1987 roku. Fotografie dokumentują pierwszy koncert grupy Nirvana. Zobaczcie!

Jak wyglądał pierwszy koncert Nirvany?
foto: twitter.com/mjpoukkula

To dopiero rockowa domówka z prawdziwego zdarzenia... Koncert kapeli oficjalnie uznawany za pierwszy odbył się w sobotnią noc 7 marca 1987 roku w domu przy ulicy 17 Nussbaum Road w Raymond w stanie Waszyngton.

Muzycy zagrali oryginalne kawałki Nirvany oraz dwa covery Led Zeppelin. Nieznane wcześniej zdjęcia z występu opublikowała MJ Poukkula – kobieta podająca się za córkę Tony’ego Poukkuli, który rzekomo zamieszkiwał to miejsce i tej nocy zagrał z zespołem dwa kawałki jako drugi gitarzysta.

Główny skład Nirvany w tamtym czasie stanowili Kurt Cobain, Krist Novoselic i Aaron Burckhard.

MJ udostępniła niepublikowane fotografie na Twitterze, komentując:

"

Mój tata chodził z Kurtem do szkoły i grał z nim, zanim stał się sławny. "

Jak wyglądają zdjęcia?

Ostatnio o Nirvanie znowu jest coraz głośniej. Wszystko za sprawą filmów „Montage of Heck” i „Soaked in Bleach”, w których znalazło się wiele niepublikowanych materiałów dotyczących zespołu, na przykład cover kawałka The Beatles nagrany przez Kurta czy kasetowa składanka, którą Cobain nagrał w 1988 roku. Odnaleziono także zdjęcia zespołu promujące „Nevermind”.

Tyle gadania, a przecież najważniejsza jest muzyka... Poczujcie się jak w roku 1987 i posłuchajcie jak brzmieli muzycy właśnie tego wieczoru! Tak rodziła się legenda...

Setlista:

  1. Downer
  2. Aero Zeppelin
  3. If You Must
  4. Heartbreaker (jam)
  5. How Many More Times (jam)
  6. Mexican Seafood
  7. Pen Cap Chew
  8. Spank Thru
  9. Hairspray Queen

Już wtedy brzmieli jak wielkie gwiazdy?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Nirvana